14 Основних законів для щуки | Рибалка, риба і риболовля

14 Основних законів для щуки

1. Спінінгова ловля

Цей хижак найбільше приваблює рибалок зі спінінгами. Добре приготовлену щуку можна з упевненістю віднести до делікатесів, однак для більшості рибалок основний інтерес лежить в самому процесі лову – дуже захоплююча боротьба зав’язується з цієї непростою хижачкою. Найчастіше, при самій прекрасній погоді для лову, щука «вередує» і стійко ігнорує всі ваші спроби залучити її увагу. Чому так буває, і що з цим робити можуть підказати знання деяких особливостей її характеру і поведінки.

2. Як місяць впливає на улов

Хтось знає, а хтось і ні, що на щуку впливає Місяць! З цього приводу проводилися серйозні дослідницькі роботи, висновком яких стало твердження, що найкращий час для риболовлі – фаза молодого Місяця між її чвертю і половиною. Для малих водойм це особливо актуально, на великих не так явно проявляється.

3. Про атмосферний тиск

Атмосферний тиск також впливає на клювання щуки. Добре, якщо погода досить довго зберігається незмінною, при цьому рибі все одно – світить сонце або сховалося за хмарами. Головне – стійкість; при різкій зміні тиску відзначається і погіршення клювань. Помічено, що з наближенням циклону щука тільки активізується, починає краще реагувати на приманку, але цей проміжок часу досить нетривалий.

4. Сонце

Хижачка не любить яскравого сонця, намагаючись триматися в тіні. Це треба знати і пам’ятати, і в ясний день приманку закидати, враховуючи, що найбільш імовірна атака щуки з боку прибережної рослинності, що відкидає тінь на воду.

5. Гроза

Влітку перед грозою активність щуки клювання може підніматися до максимуму, але вже з першими краплями зводитися до нульової позначки. Навпаки, в зимові місяці саме перші сніжинки можуть викликати підвищення активності хижака.

6. Снігопад

У зимові дні хижачка помітно активізується при м’якій погоді з короткочасними снігопадами. Позитивний вплив на хід ловлі надасть слабкий західний / південно-західний вітерець і стабільний тиск 740-745мм.рт.ст.

7. Мороз і сонце

Мороз і сонце щодо щуки – не завжди «день чудовий». Клювання можуть бути, але менш результативні і не такі активні. На прикордонному шарі вода-лід утворюється крижана мембрана, що перешкоджає кльову.

8. Невеликі водойми

У невеликих водоймах з максимальною двох-триметрової глибиною, перші дні становлення льоду щука по інерції залишається в місцях, де в літній час була буйна водна рослинність. Тут триває її полювання на рибну дрібноту. З початком поступового відмирання водоростей щука йде в бік відкритих водних ділянок і свіжого струменя. При невеликій течії у водоймі хижачка переходить в ями і завмирає.

9. Лід

Через пару-трійку тижнів після становлення льоду на невеликих водоймах ловити щуку нецікаво і малорезультативно: нестача кисню «вганяє» її в напівсонний стан. Разом з тим на великій воді (великі річки, водосховища) риба набагато активніше – в таких водоймах за пару-трійку тижнів вона адаптується і зміни зовнішніх факторів.

При першому льодку, що не прикритому снігом, коли людства тільки починається, щука йде на глибину і припиняє харчуватися. Через якийсь час, звикнувши до принишклому підводного світу, хижак відновлює полювання і виходить з укриття в прируслові зони.

10. Ніч

В темряві щука на полювання не виходить! У нічні години ловити її – даремно витрачати час і нерви. Краще спокійно відпочити.

11. Річки

Щука віддає перевагу спокійним річкам, де не надто велика течія, озера і ставки. Досить добре відчуває себе в кислому середовищі, до рН = 4,75. Але брак кисню переносить дуже погано: при рівні 2-3мг / л починає задихатися.

12. Як ловить жертву

Свою здобич хижачка захоплює з голови. Якщо вона захопила жертву поперек, то все одно, перед тим, як заковтнути, швидко перевертає її, спрямовуючи головою собі в глотку. Жертва відстежується щукою за допомогою бічної лінії і зору.

13. Зуби

Зуби на нижній щелепі у плямистого хижака замінюються. Зростання зубів відбувається «групами» – у всіх іклів по 2-4 заміщення зубів. Замість «відпрацьованого» зуба стає новий, з «запасних». При цьому заміна зубів в різних групах відбувається в різний час: одноразово ви можете побачити як на щелепі розсмоктується старий, існує робочий і появляється хиткий молодий зуб. Коли зуби замінюються досить інтенсивно, хижачка уникає полювання на крупну здобич, що слід врахувати, вибираючи блешню.

14. Канібалізм

Як тільки щучека досягає п’ятисантиметрової довжини, вона починає харчуватися мальками. У водоймах, які рано втратили зв’язок з річкою, у щук спостерігається канібалізм. Тут відчувається величезний дефіцит малька інших риб, і хижак переходить на меню зі своїх менших побратимів. У такій ситуації можна для лову скористатися воблером у вигляді невеликого щупачка. Відзначаються прояви канібалізму і при цілком нормальних умовах, але рідше.

14 Основних законів для щуки
5 (100%) 3 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *