Барометр, які його функції в риболовлі? | Рибалка, риба і риболовля

Барометр, які його функції в риболовлі?

Чи є залежність клювання риби від атмосферного тиску? Звичайно, адже риби гостріше багатьох інших тварин відчувають будь-які коливання тиску і по-своєму реагують на них. Саме тому рибалка в своєму арсеналі повинен мати не тільки вудки, спінінги і наживку, а й такий прилад як барометр.

Досвідченому рибалці добре відомо, що його улов багато в чому залежить від атмосферних умов. Коли атмосферний тиск підвищується, концентрація кисню, розчиненого у воді, зростає, і внаслідок цього риби в цей період поводяться активніше, вони більш рухливі, охочіше реагують на приманку, а значить, більше шансів отримати хороший улов. Щоб зробити точні вимірювання атмосферних умов, рибалці потрібен точний прилад. При цьому важливо не тільки саме показання приладу, але і характер його зміни.

Барометр анероїд

Якщо показники змінюються стрибкоподібно в сторону підвищення тиску, клювання практично немає, зате розмірене плавне підвищення тиску перед риболовлею обіцяє хорошу здобич.

Одним з найпростіших приладів для вимірювання атмосферного тиску є барометр анероїд – класичний, досить простий за своїм устроєм і використання прилад, якому віддають перевагу як новачки-аматори, так і завзяті рибалки.

Крім класичних приладів зараз дуже поширені цифрові барометри, які відносяться вже до ряду професійних пристроїв для риболовлі. Виконуються вони в водонепроникному корпусі, дані вимірювань відображаються на рк-дисплеї. При цьому визначають вони не тільки тиск, а й температуру навколишнього повітря і навіть прогнозують погоду на найближчу добу.

Звичайно, коштує такий прилад значно дорожче, ніж найпростіший оптичний, тому, тут кожен рибалка вибирає, який купити барометр у відповідності зі своїми потребами.

Одним словом, барометр в арсеналі рибалки повинен бути обов’язково. Адже і досвідчений рибалка і рибалка-любитель повинні мати поняття про вплив атмосферних умов на клювання риби і вміти точно визначити локальний тиск, щоб знайти найбільш вдалі місця для ловлі риби, і принести хороший улов.

Барометр, які його функції в риболовлі?
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *