Білий амур - що за риба білий амур? | Рибалка, риба і риболовля

Білий амур – що за риба білий амур?

Білий амур – один з найбільших представників сімейства коропових. Вага риби може становити до 30-ти кг при довжині близько 120 см. Білий амур дуже гарний. Спина має зеленуватий або жовто-сірий окрас, боки темно-золотистого кольору, краї лусочок облямовані темним обідком. Живіт риби світло-золотистий. Плавці світлі, за винятком спинного і хвостового плавника. Очі золотистого кольору. Напівнижнє розташування рота видає в білому амурі травоїдну рибу. Назва риби пов’язано з первісним місцем проживання – річкою Амур. Також значні популяції білого амура зустрічаються в річках Сунгарі, Уссурі, озері Ханка, рівнинних річках, озерах і ставках Китаю. На сьогоднішній день риба водиться в багатьох озерах, водосховищах і озерно-річкових системах.

Що за риба така – білий амур?

Особливості життя білого амура і користь від нього.

Білий амур – цінна порода риб, що має важливе промислове значення. Більш того, впровадження білого амура у водойми дає високий меліоративний ефект. Поїдаючи водну рослинність, риба очищає озера, річки, іригаційні канали, охолоджувальні водойми електростанцій. Харчується амур неймовірно інтенсивно, з’їдаючи в теплу пору року щодня практично таку ж кількість їжі, як і власна маса риби. Встановлено, що, поїдаючи водну рослинність, що не представляє харчової цінності для інших порід риб, білий амур демонструє високий приріст власної маси, створюючи до того ж оптимальні екологічні умови для розвитку кормової бази для інших цінних порід риб. Тому останнім часом у багатьох ставкових господарствах білий амур і короп є незмінними сусідами.
Ще однією важливою перевагою білого амура є його опосередкований вплив на обмеження розмноження комарів. Поїдаючи водну рослинність, амур позбавляє комариних личинок можливостей для існування. Таким чином, вселення білого амура у водойми поблизу туристичних, рибальських баз, а також населених пунктів підвищує комфортність життя поблизу водойми.


Особливості життя білого амура і користь від нього.

Живучість білого амура.


Процес акліматизації риби до наших умов пройшов більш ніж успішно. Це пов’язано з високою витривалістю риби. Амур не пред’являє високих вимог до змісту кисню в воді, продемонстрував високу стійкість до інфекційних захворювань, відмінно переносить зимове зниження температури. Крім того, білий амур не боїться засоленості вод, витримує ступінь солоності до 10 г / л.
Єдиний недолік білого амура пов’язаний з високими вимогами до умов відкладення ікри. Риба здатна нереститися лише в проточних водоймах з температурою не нижче 26 ° C. Таким чином, в умовах Росії, України і Білорусії розведення риби виконується тільки методом заселення. Раніше виробників і личинок білого амура завозили з Молдавії. Сьогодні вже існує чимало рибних господарств, які розводять амура штучним способом.

Білий амур – що за риба білий амур?
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *