Для тих, хто має справу з живцем | Рибалка, риба і риболовля

Цікаве про живця

Як правило, більшість рибалок не займається ловом живця. Вони купують його або на ринку, або в рибальських магазинах. Люди, які цілеспрямовано цим займаються, знають, як зберігати живця і за яких умов. В наш час, це ще й можливість трохи заробити. Вони знають не тільки як зберігати живця, а й знають де його краще зловити і якими снастями.

Риболовля – це досить цікаве заняття багатьох чоловіків. На риболовлі не тільки можна наловити рибки, але і відпочити, а також поспілкуватися з іншими рибалками. Як правило, кожен вихідний, багато чоловіків відправляються на лід, з надією зловити окуня, плотву, ляща, а також хижу рибу на живця.

Хочемо всім рибалкам нагадати, що рибалка на живця вважається неприйнятним видом риболовлі в багатьох країнах Європи. А може це і правильно, тим більше в наших умовах, коли рибні запаси тануть, як сніг, який випав. Мало того, що виловлюються великі особини, ще виловлюється і мальок, якому ще рости і рости.

Ловимо живця за допомогою вудки

Живця, особливо якщо немає помічників, краще ловити вудкою. Для цього знадобиться коротке вудилище, оскільки дрібна рибка любить триматися біля берега, на невеликій глибині. До вудки прив’язується волосінь, до якої кріпиться гачок невеликого розміру і легкий, чутливий поплавець. Грузило кріпити не обов’язково. Приманка швидко починає залучати малька. Товщина волосіні – 0,1-0,12 мм, чого цілком достатньо для лову риби такого розміру.

Цікаво дізнатися

Мало хто знає, що в річках живе така риба, як щиповка. Вона веде такий спосіб життя, що її важко впіймати, тим більше на вудку. При найменшій небезпеці вона практично повністю заривається в пісок, залишаючи зовні лише частину голови з очима, щоб бачити все, що відбувається навколо.

При цьому, щиповка може послужити відмінним живцем, оскільки вона може довго перебувати на гачку, залишаючись активною. Раніше її ловили незвичайним способом. Для цього заходили в воду по пояс і починали пересуватися за течією. При цьому, при натисканні на дно, можна було визначити, що під ногами щось ворушиться. Після різкого присідання зачерпували долонями пісок і швидко виносили на берег, як правило, в піску знаходили цю саму щиповку. Ця рибка є бажаним об’єктом для прожитку багатьох хижих риб.

Все найцікавіше про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Цікаве про живця
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *