Цікаві факти про рибу. Частина 1. | Рибалка, риба і риболовля

Цікаві факти про рибу. Частина 1.

Найбільша риба


Найбільша риба в світі – китова акула

Найбільша риба в світі – гігантська китова акула, яка може виростати майже до 18 метрів в довжину. Вона важить більше 25 тонн і харчується переважно планктоном. У неї є більше 4000 зубів, хоча вони всі по 3 мм в довжину.

Найотруйніша риба

Риба-камінь

Найбільш отруйна риба у світі – Бородавчатка (Synanceia verrucosa) або риба-камінь. Її укус може викликати шок, параліч і навіть смерть, якщо не почати лікування протягом декількох годин. Також отрута міститься в колючках, на які можна легко наступити, так як вона дуже добре імітує камені. Вона має розміри 35-50 сантиметрів і мешкає в більшості в південних морях і океанах. Найулюбленіше місце проживання цієї риби – морське дно поблизу коралових рифів. Будьте пильні під час дайвінгу!

Найшвидша риба

Риба парусник

Найшвидша риба – парусник, що мешкає в Індійському океані, а також в західній і центральній частинах Тихого океану. Він може плавати так швидко, як автомобіль їде по рівному шосе. У США була виміряна швидкість цієї риби. Вона склала 109- 110 км / год!

Риба-меч

Однак є відомості, згідно з якими найшвидшою в світі являєтся інша риба. Риба-меч здатна розвивати швидкість до 130 км / год. Вона дуже агресивна і не боїться нападати навіть на великі судна.

Найповільніша риба

Морський коник

Найповільніша риба – морський коник. Він плаває так повільно, що людині може здатися, що він стоїть на місці. У морського коника, займає близько 1 години, щоб проплисти 1,5 метра. Морський коник є єдиним видом риб, які плавають, перебуваючи у вертикальному положенні. Більшість видів морських коників утворюють пару на все життя . Їхні самки відкладають ікринки в сумку на животі самця. Коли діти готові до виходу, самець утримується своїм хвостом за лист водорості або камені і розгойдується поки мальки не вискочать з сумки. Морський коник може рухати окремо один від одного кожним зі своїх очей. Одне око може дивитися вперед, а інше може в цей час дивитися назад. Морські коники також здатні змінювати свій колір, щоб відповідати оточенню.

Найбільше смакових рецепторів

Сом

Сом має більше 27 000 смакових рецепторів (більше, ніж будь-яка інша тварина чи риба).

Зміна статі

Окунь

Поки чорноморські окуні молоді, вони в своїй більшості у жіночої статі, але у віці 5 років більшість тварин змінять свою стать на чоловічу.

Найгучніший звук

Горбатий кит

Горбаті кити видають найгучніший звук, який здатні видати будь-які живі істоти.

Риба без кісток

Акула

Акули, один з найбільших видів риб, які не мають кісток в їх тілі. Їх скелет складається з хрящів (кістки гнучкі, як людина має в своїх вухах і носі). Скелет акули, може бути легко роздавлений на суші під дією власної ваги. Акули і скати є єдиними тваринами, відомими людині, які не хворіють на рак. Вчені вважають, що це якось пов’язано з тим, що у них немає кісток, а тільки лише хрящі. Деякі риби не мають луски. Акули, наприклад, мають нерівні піщану шкіру. У більшості риб м’язові тканини солонуваті. У акул тканини насичені сіллю також, як і океан, в якому вони живуть. Акула є єдиною рибою, у якій є повіки. Акула може виявити одну частинку крові в 100 млн. частин води. Деякі акули змінюють більше 30 000 зубів за своє життя.
Більшість риб розмножуються, кидаючи ікру, хоча деякі риби, такі як великі білі акули, народжують живих акулят, так званих, цуценят.

Старожил

Золота рибка

Найстаріша відома золота рибка дожила до 41 року. Її звали Фред.

Величезні зуби

Хоча риба саблезуб всього кілька дюймів в довжину, вона має зуби розміром порівнянні з людськими зубами.
Решта цікавих фактів у наступній статті.

Цікаві факти про рибу. Частина 1.
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *