Ловля канального сомика | Рибалка, риба і риболовля

Де і коли ловити канального сомика

Канального сомика завезли до нас, з Америки, де він вважається найчисельнішою рибою, з сімейства сомів.

Сомик розводиться штучно в багатьох ставках з теплою водою. Здатний переживати невеликі морози, якщо водойма має відповідні глибини. Любить знаходитися на глибинах від 1 до 1,5 метра. Якщо водойма вкривається кригою, то йому потрібні глибини більше 3 метрів. Тільки так він зможе перезимувати. Адже чим глибше, особливо взимку, тим стабільніша температура води.

Сом канальний вибирає заплави, порослі рослинністю, а саме очеретом. Тут знаходиться його кормовий стіл. Тому, закидаючи приманки в цю область, можна сподіватися на його клювання. Ця риба може ловитися в будь-який час доби. Незважаючи на це, клювання доведеться чекати довго. Він любить відпочивати в своїх норах і виходить з них тільки для пошуку їжі. Саме через це і доводиться довго чекати, поки сомик не вийде на прогулянку. Якщо це трапиться, то він здатний відчути приманку на великій відстані. Тому, рибалка на канального сомика – це суцільне очікування.

Нерест канального сомика

Не можна залишити без уваги процес нересту цієї цікавої риби. Унікальність полягає в тому, що це один з тих рідкісних видів риб, які захищають своє потомство.

Початок нересту починається з самих справжніх шлюбних боїв, в які вступають самці. Причому, поєдинки настільки активні, що призводять навіть до загибелі. Справа в тому, що самці можуть наносити своїм опонентам серйозні рани, в результаті чого в них потрапляє інфекція, що призводить до загибелі особини. Після боїв, самці вибирають собі самок і відправляються до місця, де буде відкладена ікра. Нерест здійснюється при температурі + 25 ° С + 28 ° С.

Розведення канального сома

Самець самостійно готує гніздо, роблячи поглиблення і звільняючи місце від мулу і сміття. Якщо самка не готова до метання ікри, то він може прогнати її з свого гнізда. Процес ікрометання триває від 4 до 12 годин. Самка відкладає ікру шарами, а самець запліднює її шар за шаром. Після того, як самка відклала ікру, самець проганяє її від гнізда і більше до потомства її не підпускає. Він не просто охороняє гніздо, він постійно працює плавниками, щоб до ікри був доступ свіжої води. Мало того, він регулярно, ніби струшує її, щоб свіжа вода могла надходити до всіх ікринок.

Після появи маленьких сомиків змінюється і поведінка самця. Тепер він не працює грубо і не струшує кладку, а здійснює досить тонкі рухи плавниками, щоб забезпечити малюків знову ж свіжою водою. Вже через 2-3 доби мальки починають залишати своє гніздо.

Начебто нічого примітного, але наскільки цікава ця риба. В Америці ловом канального сомика займається близько 8 млн рибалок.

Все про рибу та риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Де і коли ловити канального сомика
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *