Обертові блешні для лову щуки | Рибалка, риба і риболовля

Де і коли застосовуються обертові блешні

Незважаючи на прогнозовану універсальність, обертову блешню можна застосовувати протягом усього сезону. Найефективнішою є ця приманка в період теплої води, коли щука може перебувати ближче до поверхні води.

Цей вид приманок найпізніше починає застосовуватися і раніше всіх про неї забувають до початку наступного сезону. Діапазон температури води, з якої можна починати використовувати обертові блешні, знаходиться на позначці + 7 – +10ºС. З падінням температури води падає і активність щуки. Тому, свої основні функції залучення риби ця приманка втрачає, що знижує її ефективність.

Найбільш придатними водоймами для застосування обертових блешень є торф’яні кар’єри або ставки, з глибинами не більше 3 м. Тут вони здатні конкурувати з відомими воблерами мінно. Причому ловити щуку результативніше із застосуванням обох приманок. Обертова блешня дозволить швидко виявити щуку, а воблер – її зловити. Іноді щука реагує і на швидку, динамічну проводку, тоді обертовій блешні немає рівних.

Виготовляємо приманки самостійно

Якщо говорити про такі приманки, як хиткі і обертові блешні, то не існує більше інших приманок, яких було б виготовлено, в домашніх умовах більше. Спочатку їх появи, коли існував тотальний дефіцит, в тому числі і відомих приманок, їх виготовляли в умовах примітивних майстерень, так як дістати (купити) їх було практично неможливо. А якщо така можливість існувала, то їх купували в якості зразка, за подобою якого згодом виготовлялися копії. До слова сказати – це були не гірші копії.

Іноді було дивно спостерігати, як спінінгісти ловили на «застарілі» коливні блешні щук більше, ніж на сучасні моделі. Перш за все, це вказувало на майстерність виготовлення подібних копій, коли сенс виготовлення полягав в ефективності даної приманки, а не тільки в самому процесі виготовлення. Старі і досвідчені рибалки дуже добре знали повадки такої хижачки як щука, тому результат завжди був позитивним, чого не скажеш про сучасних майстрів з виготовлення приманок.

Це стосується і виготовлення обертових блешень, так як вимоги тут набагато серйозніші. В даному випадку, проблема полягає не тільки у виготовленні самої конструкції, але і способах її забарвлення. Цей фактор важливий і впливає на уловистість будь-якого виду приманок, в тому числі і обертових блешень.

Багато рибалок стверджують, що малюнок мало впливає на ефективність приманки. Як би хто не говорив, але це не так. Забарвлення, навіть саморобної моделі, грає дуже важливу роль. Якщо бути точним, то поєднання конструкційних можливостей і забарвлення вирішують результат риболовлі.

Як навчитися ловити рибу:
https://top-shimano.com.ua/

Де і коли застосовуються обертові блешні
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *