Найкращі місця для ловлі форелі | Рибалка, риба і риболовля

Де і як ловити форель

Більшість досвідчених рибалок переходять на ловлю форелі, але цей вид риболовлі цікавить і рибалок-початківців. Ловля форелі цікава тим, що це дуже смачна риба, та й боротися з нею, після клювання, дуже цікаво.

Де ловити форель

Оскільки форель любить чисту і прохолодну воду, то основні її місця проживання – це гірські річки, гірські озера, де водиться тільки форель і, можливо харіус, а так само у великих озерах, де поряд з цією рибою водяться і інші види риб. Це дуже обережна і полохлива риба, тому ловити її бажано в повній тиші. Її може злякати сторонній гучний голос або силует людини. У такому випадку вона спробує піти в тихі місця, де подібні шуми відсутні. Детальніше про місця ловлі форелі.

Вирушаючи на риболовлю, слід запастися маскувальним одягом, щоб не виділятися на фоні природи. Форель стоїть головою проти течії в місцях, де течія найшвидша, а вода – прохолодна. Тому, визначивши місце стоянки форелі, підбираються до неї дуже обережно, і так само, проти течії, щоб вона не змогла побачити пересування на березі. У подібних місцях, як правило, вода насичена киснем більше, ніж в місцях, де течія не така швидка. Крім цього, на ділянках повільної течії вода прогрівається швидше, тому форель завжди покине такі місця, якщо температура води виявиться вище + 20 ° С.

Невеликі зграйки дрібної форелі накопичуються на ділянках швидкої течії або на межі швидкої і повільної течії. Якщо в цих місцях є великі валуни, то вона неодмінно може перебувати за ними, щоб набратися сил після тривалої боротьби з течією. Більші особини віддають перевагу глибоким місцям, де є природні укриття, у вигляді корчів або повалених дерев. Її можна побачити біля обривистих берегів і в місцях, де спостерігаються перепади глибин.

Форель можна зустріти як в товщі води, так і ближче до поверхні, де вона збирає різних комах, що впали в воду. Залежно від погодних умов її можна зустріти практично на дні.

Іншими словами, її улюблені місця знаходяться там, де візуально відбуваються зміни швидкості течії гірської річки. За валунами в районі мостів і різних порогів, біля водоспадів, де відбувається насичення води киснем, в гирлах річок, ямах, а так само на великих глибинах, де вода завжди прохолодна, в районі різних природних або штучних укриттів, куди вона може сховатися в будь-який момент, відчувши небезпеку.

Снасті для ловлі форелі

Оскільки форель може водитися в озерах і річках, то можливе застосування будь-яких снастей, в залежності від місця лову. Основними снастями вважаються:

Всі три типи снастей можуть відмінно впоратися зі своїм завданням. У кожного рибалки, що займається ловлею форелі, є своя снасть, до якої він звик і з якою добре управляється. Всі три снасті гарні, але серед них є найпростіша і найскладніша.

Найпростіша снасть – це поплавкова вудка, а найскладніша – це нахлист, застосування якого вимагає особливих навичок. Ну, а спінінг – це щось середнє, хоча і вимагає певних навичок, але спінінгом набагато легше опанувати, ніж нахлистом. Кожна снасть передбачає використання певного виду приманок.

Про те як піймати форель та інші види риб, читайте на нашому сайті.

Де і як ловити форель
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *