Де ловити сома | Рибалка, риба і риболовля

Де ловити сома

Можна зловити сома, а можна і не зловити його, якщо закинути снасть світ за очі. В такому випадку доведеться довго чекати клювання і поїхати з риболовлі даремно. Найперше завдання – це знаходження перспективного місця для риболовлі. Наживку слід подати саме в те місце, де знаходиться сом. Сом вважає за краще знаходитися в ямах, і чим вони глибше, тим краще для нього. Тому, потрібно шукати ями, вири і інші глибоководні точки. На річці, тим більше звивистій, сома легко відшукати в районі обривів, де завжди є глибоководне місце. Якщо поруч з глибоким місцем спостерігається водна рослинність, то це неодмінно місце для сомів.

У денний час сом намагається сховатися від прямих сонячних променів, тому, може зробити вибір місце в заростях очерету. Він із задоволенням зупиниться на ділянці акваторії, який закритий навислими над водою деревами. Якщо такої можливості у нього немає, то він просто переміщується на глибину і знаходиться там до настання темряви.

Під покровом ночі сом залишає ями і відправляється на пошуки їжі. При цьому, він не любить йти далеко від улюбленого місця. Сом не ганяється за потенційною здобиччю, а чекає, коли вона сама припливе до нього. Він вважає за краще знаходитися на своїй території. При не великих розмірах, в одному укритті може перебувати кілька особин.

Якщо уважно оглянути поверхню води, то можна легко вирахувати місцезнаходження сома, особливо під час грози. Оскільки сом полює вночі, то варто прислухатися, щоб з’ясувати, де він знаходиться. За цими ознаками можна визначити, що сом перебуває на своїй території.

Найкращі періоди для ловлі сома

Сом – це нічний хижак, тому ловити його доведеться вночі. Але місце риболовлі завжди варто підготувати, а для цього, до місця риболовлі, бажано прибути на багато раніше. Адже необхідно підготувати снасті, встановити намет, облаштувати табір і лише після цього слід проводити закидання снастей. Перші клювання фіксуються ще перед заходом сонця, але це, як правило, клює молодняк. Більші екземпляри виходять на полювання після заходу сонця. Ловити сома можна до самого ранку і аж до 9-ї години, після чого актуальність риболовлі зводиться до нуля і можна змотувати вудки.

Результативність нічної риболовлі можна істотно підвищити, якщо закинути кілька донок. В основному закидається 4-5 снастей, після чого очікуються клювання. Як правило, клювати починає на одній з вудок, а всі інші або простоюють, або на них ловиться зовсім інша риба.

Великий сом бере наживку і намагається піти в укриття. При цьому, спрацьовує сигналізатор клювання. При певних умовах його опір здатний спантеличити навіть досвідченого рибалку. Опір він робить істотний. Іноді одному рибалці просто неможливо впоратися з його опором, і рибаловля перетворюється в поєдинок між сомом і рибалкою.

Нічна риболовля на сома – це захоплюючий вид риболовлі, який має на увазі один з видів відпочинку на природі. Як правило, рибалки поєднують корисне з приємним і не забувають покуштувати на природі шашличка. У перервах між покльовками є можливість просто полежати або поспілкуватися на будь-які теми.

Ловля сома – це не тільки цікава подія, але і досить небезпечне. Особливо, це актуально, якщо рибалка здійснюється з човна. Якщо ловити сома з човна, то одному впоратися з великим екземпляром практично неможливо. Мало того, сом може запросто перевернути човен, а разом з нею і рибалки. З огляду на той факт, що рибалка здійснюється вночі, то зорієнтуватися в подібних умовах дуже складно. Тому, результат може виявитися вельми плачевним.

Також, можливо вам буде цікаво що за риба така сом? Ми описали її тут

Де ловити сома
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *