Де піймати великого ляща | Рибалка, риба і риболовля

Де ловити великого ляща

У ляща є свої улюблені місця, де він годується. Якщо прибути на водойму і просто закинути вудку з надією на те, що може клюнути лящ, та ще й великий, то це тільки щасливий випадок. В іншому разі розраховувати на успішну рибалку не слід. Потрібно вміти розрізняти перспективні місця, де лящ постійно “крутиться” в межах якоїсь ділянки акваторії. Саме на таких ділянках і слід очікувати клювань ляща. При цьому не слід забувати про підгодовування.

Ловимо великого ляща

Великий лящ може перебувати:

 • В глибоких ямах або в межах цих ям. У таких місцях лящ віддає перевагу перечікувати різкі зміни погоди або просто відпочивати від нічного або денного “полювання”.
 • На акваторіях водойми, де є колонії річкових двостулкових молюсків трикутної форми, які входять в раціон харчування ляща.
 • На ділянках акваторії, вільних від рослинності. Лящ віддає перевагу годуватися саме на таких ділянках, де є галькове або піщане дно.
 • У денний час ляща можна виявити на значній відстані від берега, так як його насторожує будь-що, навіть незначний шум на березі.
 • З приходом темного часу доби, лящ підпливає близько до берега, тому в цей період його краще ловити на незначній відстані від берега.
 • Великий лящ може перебувати в межах русла або на брівках.
 • Підйоми рельєфу дна, особливо між двома ямами завжди привертають великого ляща.
 • На глибоководних ділянках, де може перебувати короп, ляща шукати не слід.
 • На річках лящ віддає перевагу ділянкам з повільною або зворотною течією.
 • На водоймах зі стоячою водою ляща можна знайти там, де присутні нерівності рельєфу дна.
 • Великі особини вибирають ділянки з твердим дном, де є в наявності пісок, глина, галька і т.д.

Лящ буде активно ловитися на тому березі, куди дме вітер, особливо теплий. Хвилі вимивають з прибережного грунту різних жучків і черв’ячків, тому лящ буде знаходитися саме тут. Холодний вітер з півночі здатний негативно вплинути на поведінку ляща.

Оскільки ця риба досить обережна, то її слід ловити або на значній відстані від берега, або в умовах повної тиші.

Використання підгодовування на ляща

Вирушати на риболовлю без підгодовування в наш час, не має сенсу, тим більше, якщо хочеться спіймати великого ляща. Це обов’язкова умова результативної риболовлі. Правильно приготовлене ​​підгодовування повинно не тільки залучити ляща в точку лову, але і утримати його там, на тривалий час.

Призначення підгодовування – це залучення риби в одну точку, оскільки риба зазвичай розподілена по водоймі і звичайною наживкою на гачку її навряд чи вдасться привабити. Крім цього, останнім часом риби стало набагато менше і шансів її зловити, просто на річці з вудкою, зовсім мало.

Підгодовування можна приготувати самому по одному з рецептів, які можна відшукати в Інтернеті. Як правило, для цього не потрібно дорогих складових і не потрібно багато часу. В підгодовування можна додати один з ароматів, краще природних.

Для тих, у кого немає бажання варити кашу, в магазинах продається готова суха суміш. При прибутті на водойму досить розвести її водою, щоб отримати потрібну консистенцію. Як правило, сухі підгодовування – це дороге задоволення. Саме з цієї причини, більшість рибалок готують підгодовування самостійно.

Все про рибу та риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Де ловити великого ляща
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *