Де водиться риба короп? | Рибалка, риба і риболовля

Де водиться риба короп?

Будучи досить плідною і досить невибагливої ​​рибою, короп в достатку населяє велику частину прісних водойм Європи.

Яка потрібна глибина для коропа?

Короп охоче обживає річки, озера, ставки, водосховища, словом, всі водойми зі слабкою або середньої сили течією і досить теплою водою. Менш вимогливий до кисневого режиму ставковий короп може жити і в непроточних ставках, за умови, що глибина їх в русловій частини складає не менше 2 м. У неглибоких водоймах короп швидко дрібніє, постійно відчуваючи дефіцит кисню і білкової їжі. Втім, у водоймі з глибинами 2-2,5 м може жити досить велика популяція дрібних коропів. Особливо добре приживається короп в зрошувальних каналах, знаходячи тут все необхідне для комфортного існування: повільний плин, теплу, не дуже глибоку воду, велика кількість живого корму і очеретяних заростей.

Де короп любить нереститися?


Можна сказати, що повноцінне обживання коропом того чи іншого водоймища знаходиться в прямій залежності від наявності на ньому достатньої кількості очерету. Тут риба знаходить собі укриття, місця для нересту, багаті «кормові поля». Молоді пагони очерету – соковиті, ніжні і солодкі – складають улюблену і, місцями, єдину їжу коропа протягом травня-червня. Там же, де очерету мало або немає зовсім, популяція коропів, як правило, вкрай невелика. Нерест в таких водоймах не щороку, а ікра, найчастіше, повністю знищується дрібними хижаками, птахами і самими батьками.

Чи любить короп глибоку воду?

Подібно окуня, в прибережних очеретах короп часто утворює особливу життєву форму – «дрібного» або «тростинного» коропа. Особи цієї популяції ніколи не покидають прибережної зони. Зовні вони нічим не відрізняються від молодих коропів, але стають здатні до ікрометання при дуже малому зростанні. Росте «тростинний» короп вкрай повільно і рідко досягає більше півтора кілограмів ваги.
Занадто великих глибин короп не любить, а тому в гранітних і торф’яних кар’єрах приживається погано. Водні впадини, в рельєфі яких відсутні порожнистість і мілини, для проживання цієї риби малопридатні. Сказане, втім, не відноситься до лускатого різновиду коропа, представники яких заселяють іноді навіть дуже глибокі кар’єри, в яких виростають до значних розмірів.

Короп не любить холодної води та кочувати!


Мабуть, єдині водойми, де короп не може жити взагалі – швидкі гірські річки і безстічні лісові озера. В останніх риба не виживає через нестачу корму, а також занадто холодної води, яка живить ці озера з підземних витоків.

Короп, як правило, веде осілий спосіб життя, рідко покидаючи одного разу вибрані стоянки. У річках невеликий короп, завжди тримається близько густих прибережних заростей, а великий воліє глибинні корені, кріплення і підводні печери, де найчастіше є сусідами з сомом.

Де водиться Сазан?


Сазан або, як його іноді називають, дикий річковий короп заселяє великі плеса великих і середніх річок, затоки, заплави та інші ділянки з повільною течією. Він любить влаштовуватися в невеликих тихих річках неподалік від їх впадання в більші. На стрижень майже ніколи не виходить, крім (і то лише зрідка) найбільших і сильних особин, що роблять це для своєрідного показу. У дельтах річок, що впадають в теплі моря, річковий короп утворює напівпрохідну форму, населяючи саму дельту, слабосолені лимани, найбільш опріснені ділянки моря.

А де ж тоді проживає ставковий короп?

Ставковий короп, що мешкає в ставках, озерах і водосховищах, обживає все , що може прогодувати, на ділянці водойми на глибині від 1 до 3 метрів. Великі особини можуть жити і на великих глибинах, але обов’язково поблизу будь-яких укриттів або нерівностей дна. Навіть поселяючись на глибині, коропи регулярно виходять на прогріваються сонцем і багаті кормом мілини. Улюблене місце коропових стоянок – межа очеретяних заростей, що йдуть в сторону русла ступінчастим зваленням. Як і інша стайна риба (лящ, карась, густера) коропи в пошуках корму часто переміщаються вздовж і впоперек берега, а при необхідності знаходять безпечне укриття в прибережних чагарниках. Чим більше короп, тим на більшій глибині шукає він для себе укриття, в якості якого найчастіше вибирає старі затонувші каряги чи печери.


Короп, хоча і дуже теплолюбний, старанно уникає прямих сонячних променів. Падаючі на воду світлові плями насторожують його, змушуючи триматися затінених, затишних місць, залишає які короп тільки в сутінках. Вдень же він або йде на глибину, або стоїть під стіною очерету, навислими над водою гілками, в заростях латать або ряски.

Де водиться риба короп?
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *