Форель. Що то за риба така? / Рибалка, риба і риболовля

Форель.

Під назвою форель розуміють ряд форм і різновидів прісноводних риб, які представляють рід «лососеві». Існує 7 діючих видів цього роду і форелі включені в 3 з них: голець, лососі і тихоокеанські лососі.

Риба форель опис

 Форелі відрізняють від іншого видового різноманіття сімейства лососевих по ряду загальних ознак. У них відносно велике тіло, на 10-ій частині якого, розташованого під бічною лінією і попереду вертикалі, якщо її опустити від району спинного плавника, розташоване від 15 до 20-ти лусочок. Над анальним плавником кількість лусок досягає величини від 13 до 19 штук. Тіло форелі практично стисло з боків, а коротке рило відрізняється характерним урізанням. В її пащі розташовано безліч зубів, що дуже характерно для хижої риби.

Зовнішній вигляд

Залежно від конкретного виду відрізняється і зовнішній вигляд форелі. наприклад:

Форель струмкова.

Досягає довжини більше півметра, а на 10-му році життя може досягати ваги близько 12 кг. Вважається досить великим представником цього сімейства, з витягнутою формою тіла, покритого досить дрібної, але в той же час, лускою, яка щільно прилягає до тіла. Струмкова форель має не великі плавники і велику пащу, засіяну великою чисельністю зубів.


Форель озерна.

Цей представник має більш потужне тіло, в порівнянні з фореллю струмкової. Голова стиснута з боків, тому можна легко побачити бічну лінію. Боки і черево відрізняються світлим відтінком, а спина має характерний червоно-коричневий відтінок. На тілі озерної форелі можна розглянути численні темні плями, невеликого розміру.

Форель райдужна.

У цього представника сімейства лососевих досить подовжене тіло. Дорослі екземпляри набирають вагу близько 6 кілограмів. Тіло вкрите дрібною, але досить щільної лускою. Відрізняється від інших видів форелі наявністю смуги рожевого відтінку, розташованої на череві риби. Залежно від умов проживання різні види форелі мають неоднозначну забарвлення. Як правило, забарвлення спини форелі має темний оливковий відтінок, з присутністю зеленуватого кольору.

Цікавий факт! Вгодована риба завжди відрізняється більш монотонним забарвленням і наявністю мінімальної кількості плям. В результаті деяких спостережень встановлено, що зміна забарвлення тіла в основному залежить від зміни умови проживання, коли риба переміщається з природного середовища існування в штучну водойму.

Спосіб життя форелі

Кожному виді форелі характерні унікальні повадки, що пов’язано з погодними показниками, з унікальністю місця проживання і особливостями пір року. Представники коричневої (місцевої форелі), як правило, здатні здійснювати тривалі переміщення. При цьому риба не здійснює глобальних міграцій, як морська форель, але активно переміщається по водоймі вгору або вниз за течією, особливо в періоди нересту, а також в процесі пошуку їжі і нових місць проживання. Це так само характерно і по відношенню до озерної форелі.

По закінченню нересту, в умовах холодів, риба йде нижче за течією на традиційні місця проживання, дотримуючись ділянок, де б’ють джерела і є глибоководні місця, постійно перебуваючи практично у самого дна. В умовах весняного розливу риба переміщається ближче до високих берегів, що забезпечує її їжею, але з приходом літнього тепла форель намагається піти під водоспади, на значну глибину і на ділянки з вирами. Вона як би демонструє, що вона – риба холодолюбива. На таких ділянках форель залишається до початку холодів, коли температура води стає для форелі більш комфортною.

Скільки живе форель

Найбільша тривалість життя відзначається у озерної форелі. Вона здатна прожити не один десяток років. Що стосується річкової форелі, то її тривалість життя складає близько 7 років.

Цікаво знати! Вік форелі можна дізнатися по річним кільцям, розташованим на лусці. Щорічно по краях лусочок з’являються свіжі тверді нарости, які свідчать про те, що риба прожила ще один рік.

Форель.
5 (100%) 10 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *