Як вибрати гачок на ляща | Рибалка, риба і риболовля

Гачок на ляща

 Лящ є одним з представників сімейства коропових. Росте ця риба досить повільно і здатна прожити близько 20 років, набравши у вазі до 6 кг і досягнувши довжини близько 50 см. Ця риба водиться практично у всіх водоймах з течією і без неї. Основна частина рибалок, так чи інакше, ловили ляща і знають, наскільки сильна це риба. Але лящ досить обережний і зловити його не так просто. Слід уважно підійти до вибору елементів снасті, в тому числі і гачка. Тому, вибираючи гачок на ляща, слід врахувати такі рекомендації:

  • враховувати величину риби;
  • враховувати характер наживки;
  • віддавати перевагу фірмовим гачкам.

Від правильного вибору гачка може залежати результат всієї рибалки і про це потрібно пам’ятати завжди. Як правило, вони підводять в самий розпал риболовлі, коли кожна хвилина дорога.

Вибір гачка залежно від наживки

Можна вибрати один відповідний гачок для всіх видів наживок і сміливо його застосовувати. Навіть, якщо гачок десь не буде відповідати характеру наживки, це не принципово і на процес риболовлі даний фактор особливо не вплине, якщо не клюне трофейний екземпляр. В даному випадку, неправильно підібраний гачок більше буде впливати на зручність використання наживки.

Нікому не хочеться нервуватися в процесі риболовлі. Тому, є сенс розібратися в даному питанні, щоб правильно підбирати гачки, в залежності від виду приманки.

  1. При риболовлі на хробака, слід вибирати гачки з довгою цівкою. Такий гачок дозволить спростити процес насадження хробака на гачок. Він надійно засікає рибу і дозволяє насаджувати на нього додаткові елементи, наприклад пінопластові кульки. Як правило, гачки від № 10 до № 6 найперспективніші при лові ляща. Слід нагадати, що в міжнародній класифікації, чим менше номер гачка, тим він більший.
  2. При використанні мотиля в якості насадки слід вибирати дрібніші гачки, виготовлені з тонкого дроту. Це гачки від № 16 до № 14. При цьому слід пам’ятати, що гачки з тонкого дроту не такі надійні, щоб на них ловити великі екземпляри риби.
  3. При лові на опариша також підійдуть гачки з тонкого дроту, але середнього розміру, номерів №10-№14. Опариш – досить ефективна наживкою при лові багатьох видів риби, в тому числі і ляща.
  4. При використанні насадок рослинного походження, таких, як горох, перловка, кукурудза і т.д., краще підійдуть гачки від № 14 до № 8. Їх можна застосувати і для насадки типу тісто, манка і т.д.

Гачок на ляща залежно від розмірів риби

Цілком природно, що для лову більшої риби слід використовувати більші гачки. Але при цьому, слід завжди пам’ятати, що чим більше розмір гачка, тим обережнішою стає риба і кількість клювань може різко впасти. Якщо риба не активна, то клювання може припинитися зовсім.

У разі застосування гачків маленького розміру існує ймовірність того, що до маленького гачка важко прив’язати товсту волосінь, розраховану на піймання серйозних особин. Тому, слід дотримуватися «золотої» середини, коли розмір гачка підходить під діаметр використання волосіні, а все разом відповідає передбачуваному розміру риби.

Якої фірми гачок вибрати

Гачок повинен бути якісним. Особливо, це стосується підбору гачків маленького розміру, з огляду на той факт, що може клюнути великий екземпляр.

Не слід зупинятися на виборі дешевих і неякісних гачків невідомих або маловідомих фірм, які займаються виготовленням оригіналів відомих фірм. Якщо на них ловити більшу рибу, то вони можуть розігнутися або взагалі зламатися. Дуже важливо, щоб гачок завжди був гострим. Якісні гачки здатні прослужити кілька сезонів, не втрачаючи своєї гостроти. При виборі, краще віддати перевагу гачкам таких фірм, як:

  • Owner;
  • Gamakatsu;
  • Cobra.

Природно, що більшість рибалок віддають перевагу дешевшим моделям. Якщо передбачається ловити таку рибу як плотва, карась, коли клює в основному «мальок» не більше 100 г, то можна обійтися і дешевими моделями.

Більше про риболовлю тут:
https://top-shimano.com.ua/

Гачок на ляща
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *