Характеристики воблерів на щуку | Рибалка, риба і риболовля

Характеристики воблерів на щуку

У торгових точках можна зустріти дуже великий асортимент різних приманок, в тому числі і воблерів. Без знань їх основних характеристик дуже важко підібрати для себе потрібну приманку, виходячи з умов лову. Тому, є сенс зупинитися на їх основні характеристики.

Плавучість

Воблери розрізняються за ступенем плавучості. Тому, в продажі є:

  • Воблери які тонуть.
  • Воблери плаваючі.
  • Воблери з нейтральною плавучістю (суспендери).

Серед них зустрічаються воблери середнього класу:

  • Повільно потопаючі і ті, які швидко тонуть.
  • Сильно плавучі і слабо плавучі.

Степінь заглиблення

Крім цього моделі можуть заглиблюватися на різну робочу глибину. наприклад:

  • Поверхневі воблери.
  • Підповерхневі воблери.
  • Мілководні приманки.
  • Середньо глибоководні приманки.
  • Глибоководні екземпляри.

Здебільшого щука воліє триматися на певній глибині. Тому, для лову щуки більше підійдуть глибоководні моделі, з робочою глибиною близько 2,5 метра. Подібні приманки йдуть досить важко в процесі проводки, але для лову троллінгом це додатковий плюс.

Твічинг

Твічинг – це техніка проводки, що характеризується окремими і частими ривками. При цьому, ривки здійснюються за рахунок посмикування вудилищем. Між ривками, зазвичай довгими, повинні слідувати паузи. Їх тривалість залежить від активності щуки. Як правило, зубастий хижак атакує приманку під час паузи.

Воблери типу «мінноу» ідеально підходять для твічинга, оскільки мають специфічну видовжену форму. Купуючи приманку слід віддавати перевагу якісним, дорогим виробам, а не дешевим підробкам.

Воблери які незачіпаються

Їх бажано застосовувати на ділянках, де багато рослинності на дні. Саме в таких місцях може зачаїтися щука, але використовувати звичайну приманку не має сенсу, оскільки її можна тут же втратити через зачіп, як звільнитися від них ми писали в цій статті.

Найбільш уловистими екземплярами є: D & S Crank від Sebile і Molix Supernato. Це звичайні кренки, але мають деякі відмінності: у першій моделі є додатковий гачок, а друга оснащена двійником середньої м’якості.

Іноді, коли є сильні зарості водоростей, бажано зупинити свій вибір на сильно плаваючих воблерах. Щука, що знаходиться в траві в очікуванні потенційної жертви запросто може атакувати і поверхневі приманки.

Глибоководні воблери вбивці

З приходом осені, коли температура води різко знижується, щука перебирається на глибоководні ділянки, куди переміщається більшість видів риб. У цей період слід зробити ставку на глибоководний воблер, відмовившись від інших типів. Асортимент подібних приманок досить великий. При цьому, потрібно враховувати деякі фактори:

Як варіант, можна використовувати слабо плавучі воблери. В такому випадку, є можливості по обходу різних перешкод, які чекають в товщі води. При цьому, воблер не повинен виходити на поверхню води.
Бажано знати глибини тих місць, де здійснюються закидання, особливо тоді, коли щука знаходиться на дні водойми і не горить бажанням підніматися вище. Досвідчені спінінгісти рекомендують застосовувати приманки, глибина занурення яких трохи більше глибини лову. Коли приманка буде контактувати з дном, то це буде черговим плюсом. Цей фактор може спровокувати щуку на клювання.
Самі уловисті глибоководні воблери для лову щуки:

Megabass Live-X Leviathan;
Yo-Zuri Cristal minnow DD;
Rapala Risto Rap;
Rapala Tail danser deep;
Kosadaka lon DD.

Воблери для тролінгу

Для троллінгу запросто підійдуть приманки з п’ятірки діпів, хоча можна скористатися стандартним воблером, які працюють на мілководді. При виборі воблера, слід враховувати деякі нюанси, такі як:

  • Воблер повинен бути плаваючим. Застосування інших видів не рекомендується, оскільки можливі серйозні зачепи.
  • Воблер повинен володіти яскраво вираженою грою

Список найбільш популярних воблерів на щуку

  1. Yo Zuri L Minno має довжину тіла до 6 см і глибину занурення до 1,5 метра. Користується величезною популярністю у спінінгістів.
  2. Owner – це модель для твічинга. Її рекомендується використовувати як на озерах, так і на річках, де присутня течія.
  3. Duel Dino Crank SD з глибиною занурення до 2,5 метрів. Ідеально підходить для лову щуки, особливо при повільній проводці з не великими паузами.
  4. Rapala X-Rap 10 добре і далеко летить, тому є ідеальним рішенням, коли потрібні далекі кидки.
  5. Tiny Magallon має досить яскравий окрас і активну, яскраво виражену гру.

Поради і рекомендації

При ловлі щуки необхідно ставити металевий повідець. Відповідний поводок можна або купити, або зробити самостійно з гітарної струни.
Снасті повинні бути підібрані таким чином, щоб можна було контролювати поведінку приманки в процесі проводки.
Коли після кількох закидів клювань немає, то приманку краще замінити на іншу або помінятися з рибалкою. Іноді можна розраховувати на успіх.
Хижак орієнтується в воді по бічній лінії, тому більше потрібно розраховувати на гру приманки, але не на її схожість з рибкою.
На закінчення має сенс сказати, що рибу ловить не воблер, а рибалка. Саме від його вміння управлятися різними приманками залежить результат риболовлі. Справа в тому, що ловля риби на воблери має багато нюансів. Це приманки, застосування яких вимагає певних навичок. Щоб розраховувати на успіх, слід довго і наполегливо тренуватися.

Характеристики воблерів на щуку
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *