Які хвороби може переносити риба | Рибалка, риба і риболовля

Хвороби, які переносяться зараженою рибою

Коли здійснюється лов риби в промислових масштабах, то проводяться дослідження на предмет зараження риби, тому ризик зараження для людини є мінімальним. Природно, що рибалки ніколи не проводять ніяких експертиз, тому ймовірність «підчепити» різних паразитів досить висока.

Дуже важливо, щоб кожен рибалка міг визначити, чи є в спійманої риби паразити. Крім цього, потрібно знати, як нейтралізувати їх.

Найпоширеніші хвороби

В результаті вживання зараженої риби, людина здатна захворіти на різні захворювання, такі як:

  • Дифілоботріоз – це недуга, який переноситься паразитами, що живуть в м’язових тканинах деяких прісноводних хижих риб. В результаті подібного інфікування, у людини спостерігається рясне слиновиділення, порушується нормальна робота травної системи, погіршується апетит. Крім цього, людина може перебувати в пригніченому психоемоційному стані.
  • Клінорхоз – це хвороба, якою можна заразитися продуктами харчування, які не пройшли нормальну, якісну термообробку. Основним переносником недуги є китайська двоустка, яку можна виявити у внутрішніх органах риб, що відносяться до сімейства коропових. В результаті інфікування людина піддається загальній слабкості, підвищується температури тіла. Крім цього, можлива поява на тілі людини червоних плям. Якщо своєчасно не діагностувати це захворювання, то можливі серйозні проблеми з функціонуванням печінки.
  • Лігульоз є досить поширеним захворюванням. Цією хворобою можна заразитися, якщо з’їсти ляща або воблу холодного копчення. Джерелом зараження є солітер, який, потрапляючи в організм людини, негативно впливає на функціонування імунної системи, а також всіх внутрішніх органів людини.
  • Нанофієтоз – це поширене захворювання, яке характерне для людей, які вживають в їжу лососеві породи риб. Небезпека недуги в тому, що на початкових стадіях хвороби, вона себе практично ніяк не проявляє. Хвороба викликає анемію. Для профілактики захворювання необхідно проходити щорічні медичні огляди на предмет наявності паразитів.
  • Опісторхоз – це недуга, в основі якої лежить паразит, під назвою сибірська двоустка, яку можна виявити в м’язових тканинах таких видів риб, як лящ, короп і язь. На початковому етапі розвитку недуги у людини, що вживала заражену рибу, підвищується температура тіла, спостерігаються часті напади блювоти, а також сильні головні болі. Якщо на цій стадії не діагностована хвороба, то надалі інтоксикація організму призводить до збільшення в розмірах селезінки і печінки.
  • Анізакідоз. На цю недугу можна заразитися, якщо з’їсти сиру морську рибу, що не піддалася спеціальному огляду санітарними службами. Хвороба супроводжується гострим дискомфортом в області шлунково-кишкового тракту, а також появою на шкірі висипу.
  • Метагонімоз. Це захворювання переноситься короповими і лососевими породами риб, виловленими в прісних водоймах. У цієї хвороби практично такі ж симптоми, як і у анізакідозу, тому часто неможливо поставити точний діагноз.

Якщо ви часто харчуєтеся в суші-барах, то необхідно терміново звернутися до фахівця, у випадку прояви будь-якого з ознак зараження. Рання діагностика дозволяє виключити можливості важких наслідків для здоров’я людини.

Все найцікавіше про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Хвороби, які переносяться зараженою рибою
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *