Йорж- де живе,чим харчується і як нереститься. | РРР

Йорж- де живе,чим харчується і як нереститься.


Йоржі дотримуються ділянок, з глибиною від 1 до 3-х метрів, які відрізняються піщано-глиняним або гравійним дном. При цьому йоржі намагаються перебувати поруч з природними укриттями, представленими великими каменями, рослинністю, кущами, втопленими деревами і т.д. Справа в тому, що ця рибка входить в раціон харчування багатьох хижих видів риб. Причому це для них не просто об’єкт прожитку, а улюблені ласощі.

Для вибору перспективного місця слід враховувати ряд факторів. Ця риба не любить прямих сонячних променів, тому вважає за краще знаходитися в тіні, а також на акваторіях, які охолоджуються підводними ключами. Вся справа в тому, що йорж веде придонний спосіб життя і прекрасно себе почуває в повній темряві. Практично протягом усього сезону, ця риба активізується рано вранці, пізно ввечері або вночі. Якщо на вулиці похмуро і похолодало, то йоржі ведуть пошуки їжі цілодобово, в тому числі і вдень. Подібні погодні умови дозволяють ловити рибу, як днем, так і в інший час доби. Основу раціону йоржів складають різні живі організми, п’явки, черв’яки, ікра інших риб і т.д. Дорослі особини не гребують пуголовками і мальками інших видів риб.

Цікаво знати!

Йоржа важко назвати хижаком, так як він харчується не тільки рибою. Це всеїдний бентофаг, який становить харчову конкуренцію не для щуки або судака, а для плотви, карася, пічкура і т.д. Збільшення чисельності йоржів у водоймі призводить до зниження чисельності багатьох коропових видів риб.

Нерест йоржа

Особи стають статевозрілими, коли їх довжина тіла складає в середньому 10 см. Це може статися навіть через рік після появи на світло. Все залежить від наявності кормової бази і швидкості росту особин. Чим доросліша самка, тим більше ікринок вона відкладає. Тому їх кількість варіюється в межах 10-200 тис. Ікра кидається в кілька етапів, які розтягуються в часі з березня, по червень місяць. Температура води відіграє другорядне значення. Ікринки можуть розвиватися в широкому діапазоні температур, від 6 до 18 градусів. При цьому ікра дозріває максимум за півтора тижні. Що цікаво, що йоржі можуть мешкати у водоймах з підвищеною кислотністю, що дозволяє цій рибі виживати в умовах, в яких інші види риб просто гинуть.

Величина ікри – не більш 1 мм. Вона відкладається на тверду основу, якої може служити дно водойми, або підводні частини рослин. Ікра досить клейка і відрізняється жовтим кольором. Для нересту самки вибирають ділянки водойми, з глибиною не більше 2-х метрів. Що цікаво, що самці залишаються у кладок, щоб захистити своє потомство від ворогів. Личинки, що з’явилися на світ, деякий час продовжують перебувати на місці ікрометання, де вони розвиваються за рахунок жовткового міхура. Набравшись сил, вони відправляються у вільне плавання, де починають харчуватися зоопланктоном і іншими дрібними харчовими об’єктами.

Ви знали що є 4 види йоржів? Якщо ваша відповідь “ні”, тоді Вам варто прочитати про йоржа і його види.

Йорж- де живе,чим харчується і як нереститься.
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *