Карась. Карась це "золота рибка"? | Рибалка, риба і риболовля

Карась. Карась це “золота рибка”?

Карась є яскравим представником сімейства коропових і однойменного роду – роду карасів. У карася високе тіло, стисле з боків. Спинний плавець довгий, а сама спина товста. Тіло вкрите відносно великою, гладкою на дотик, лускою. Забарвлення риби може незначно змінюватися, в залежності від умов проживання.

У природі існує 2 види карасів: срібний і золотий. Найбільш поширеним видом вважається карась срібний. Існує ще один вид – декоративний, який виведений штучно і відомий багатьом аквариумистам під назвою «золота рибка».


Срібний карась

Срібний карась зовні відрізняється від золотого карася, при цьому не тільки кольором луски, а й пропорціями тіла. Причому подібні відмінності багато в чому залежать від середовища проживання. Якщо подивитися збоку, то у срібного карася морда трішки загострена, в той час, як у золотого карася, вона практично кругла. Відмінною особливістю є форма спинного і анального плавників. Перший промінь цих плавників схожий на твердий шип, причому досить гострий. Решта промені м’які і не колючі. Хвостовий плавник відрізняється правильними формами. Цей вид карасів здатний відтворювати потомство способом гіногенеза.

Золотий карась

Золоті або, як їх ще називають, звичайні карасі населяють ті ж водойми, що і срібні, при цьому зустрічаються набагато рідше. В першу чергу золотий карась відрізняється кольором луски, яка відрізняється золотим відтінком. Золоті карасі не відрізняються значними розмірами. Відрізняються вони ще й тим, що всі плавники пофарбовані в темно-коричневі кольори. У зв’язку з цим, срібного карася з золотим відтінком називають срібним карасем, незважаючи на те, що плавники мають такий же відтінок, як і луска.


Поширення і місця проживання карася.

Карась – це риба, яка мешкає практично у всіх водоймах всіх континентів, хоча спочатку він жив в басейні річки Амур. Карась досить швидко, не без участі людини, поширився на інші європейські водойми. Розселення карася відбувається і в наші дні, тому, що він починає обживати водойми Індії та Північної Америки, а також інші регіони. На жаль, чисельність карасів звичайних (золотих) різко знижується, так як карась срібний витісняє цей вид.

Карась вважає за краще жити в будь-яких водоймах, як зі стоячою водою, так і в умовах наявності течії. При цьому для своєї життєдіяльності вибирає акваторії з м’яким дном і наявністю рясної водної рослинності. Карась ловиться в різних водоймах, а також у заплавах річок, в протоках, в ставках, затоплених кар’єрах і т.д. Карась – це риба, яка вимоглива до концентрації кисню у воді, тому населяє заболочені місця, які взимку можуть промерзати до самого дна. Карась вважає за краще вести придонний спосіб життя, так як на дні він знаходить для себе їжу.

Вік і розміри карася

Карась звичайний (золотий) виростає в довжину до півметра, набираючи при цьому вагу близько 3-х кг. Срібний карась відрізняється більш скромними розмірами: виростає до 40 см в довжину, при вазі не більш як 2 кг. Такі особини вважаються старими. Доросла особина, що представляє інтерес для рибалки, не перевищує ваги в 1 кг.

 
В не великих водоймах карасі набирають вагу не більше 1,5 кг, хоча за наявності хорошої кормової бази ця величина може бути значно більшою.

Карась досягає статевої зрілості, досягши віку 3-5 років і набравши при цьому ваги близько 400 грамів. Насправді, більша частина 3-х літніх особин досягає ваги не більше 200 грамів. У дворічному віці карась має довжину близько 4-х см. Коли умови проживання досить комфортні і достатньо їжі, дворічні особини можуть важити до 300 грамів.

Тому можна сміливо говорити про те, що розміри риби і її вага безпосередньо залежать від наявності кормової бази. Харчується карась в основному рослинною їжею, тому в водоймах, де піщане дно і мало водної рослинності, карасі ростуть досить повільно. Риба росте набагато швидше, якщо у водоймі є не тільки рослинна їжа, а й тваринна.

Коли в водоймі переважає карась, то в основному зустрічається дрібне поголів’я, хоча уповільнення в зростанні пов’язано і з іншими факторами.

Карась. Карась це “золота рибка”?
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *