Як клює судак на різні снасті | Рибалка, риба і риболовля

Клювання судака

Багатьох початківців рибалок, цікавить питання, як клює судак. Може це і правильно, тому що у кожної риби свій характер клювання. Це дуже важливо, тим більше, що судака можна ловити на різні снасті. При цьому, характер клювань може відрізнятись і має велике значення.

Клювання судака на спінінг

Спінінг є на сьогоднішній день найпопулярнішою снастю. На нього можна ловити практично будь-яку рибу. В основному, судака ловлять на штучні приманки. При цьому, клювання судака може бути непомітним і його можна легко сплутати з дотиком приманки об підводні «сюрпризи» чи рослинність.

Це слабке почуття збільшення ваги снасті і є основною ознакою того, що судак атакував приманку. Хоча слово «атакував» не зовсім підходить. Швидше підійде інший термін, на кшталт «судак акуратно взяв приманку». Щоб це зрозуміти, бажано мати чутливий спінінг. Крім цього, не завадить певний досвід лову судака.

Досвід необхідний для того, щоб дійсно розрізняти клювання судака від підводних торкань приманки. При таких делікатних клюваннях дуже важливо здійснити потужну підсічку. Чому потужну, та тому, що у судака потужна паща, яку проб’є не кожен гачок. Тому, вирушаючи на «полювання» за судаком, слід особливу увагу приділити якості трійників.

Судак дуже рідко, але іноді може взяти приманку і у поверхні води. Справа в тому, що він веде придонний спосіб життя і намагається перебувати безпосередньо на дні. Коли судак потрапить на гачок, то починає чинити серйозний опір. Якщо снасті підібрані неправильно або не вистачає досвіду, то він запросто може обірвати волосінь. До цього слід бути готовим завжди.

У судака немає таких зубів, як у щуки, тому використовувати металеві повідці не має сенсу. Хіба що, для перестраховки, якщо є велика вірогідність клювання щуки.

Клювання судака на поплавкову вудку

Деякі рибалки не розлучаються з традиційною снастю, такою як поплавкова вудка і ловлять на неї будь-яку рибу, в тому числі і судака. Єдина відмінність – це застосування такої приманки, як живець або шматки риби. Характер клювання, багато в чому залежить від того, чи є течія.

Якщо судак клює на спокійній воді, то він бере приманку і швидко намагається піти в укриття. При цьому, поплавок різко йде під воду і в бік. При чому з підсічкою поспішати не слід. Потрібно почекати пару секунд. Справа в тому, що він може взяти приманку, потягнути її і тут же кинути.

При лові судака на течії можливий дещо інший характер клювання. Якщо судак зацікавиться наживкою, то він бере її ніби неохоче. Спочатку поплавок топиться, а потім випрямиться. При цьому, можливий рух поплавка в бік. Після декількох подібних проб поплавок може зникнути з поля зору. Як правило, за цим йде підсікання.

Приклад клювання

Клювання судака на зимову вудку

Клювання судака взимку так само має свої особливості, як і зимова риболовля в цілому. При цьому, дуже важливо знати, до чого готуватися. В даному випадку, є два варіанти розгортання подій. Як і влітку, можна відчути невелику тяжкість, як ніби приманка зачепилася за підводні водорості. Таке відчуття, ніби водорості тягнуться за снастю і ось-ось відірвуться. Швидше за все, це і є судак, тому зволікати не слід і потрібно одразу зробити підсічку.

В іншому випадку, судак ніби стукає по приманці. Ці поштовхи прекрасно відчуваються рукою, тому, бажано відразу ж підсікти рибу, поки вона не відчула підступ. Бувають випадки, коли клювання судака важко визначити. Це може статися в умовах, коли приманка планує в товщі води і судак бере її. Як правило, в момент падіння волосінь не натягнута і можна пропустити момент його клювання.

Час від часу слід імітувати підсічки. Якщо приманку взяв судак і момент упущений, то він відмовиться від приманки і просто виплюне її.

Цікаві статті про риболовлю
https://top-shimano.com.ua/

Клювання судака
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *