Конструкція та види жерлиць | Рибалка, риба і риболовля

Конструкція та види жерлиць

Жерлиця – це рибальська снасть, основне призначення якої полягає в ловлі хижої риби (щука). Вона відрізняється простотою пристрою, але, в той же час, високою ефективністю. Як правило, жерлиці активно застосовують при лові хижака взимку, так як зимова риболовля не передбачає велике різноманіття способів лову, на відміну від літньої риболовлі. Крім простоти конструкції, ця снасть сама підсікає рибу, і сама сигналізує про клювання. Не дивлячись на свою простоту, необхідно вміти нею користуватися.

Види жерлиць

Оскільки риболовля триває цілий рік, то і жерлиці можна застосовувати протягом усього року. Вони відрізняються конструктивно, залежно від того, коли вона використовується, влітку або взимку.

Жерлиці для літньої риболовлі

Літня риболовля значно спрощує всю конструкцію жерлиці. Досить взяти звичайну дерев’яну рогатку і «вісімкою» намотати на неї волосінь. Причому, зробити це потрібно акуратно, виток до витка. На лівому або правому відрізку рогатки робиться не великий, близько 1,5 см в глибину, надріз. Це потрібно для того, щоб закріпити волосінь, товщиною близько 0,4 мм. З іншого боку рогатки так само вирізається поглиблення, яке знадобиться для кріплення виробу до шнура.

Вантаж, який використовується в оснащенні, повинен мати таку вагу, щоб живець міг вільно переміщатися. Якщо вантаж буде важким, то живець швидко втомиться, а якщо занадто легким, то живець зможе спливти на поверхню або завести оснастку в корчі або зарості водної рослинності.

До кінця волосіні кріпиться металевий повідець, з одинарним (можна подвійним і потрійним) гачком. Природно, що поводок значно впливає на характеристики снасті, але при лові щуки він просто необхідний. Кріплення здійснюється за допомогою карабіна, хоча можливі й інші варіанти.

Зимова жерлиця

Зимові жерлиці бувають надводними і підводними і призначаються для лову хижої риби з льоду:

  • Конструкція підводної зимової жерлиці складається з двох частин: одна частина – це традиційна рогатка, а інша частина – це звичайна палиця. На прямому відрізку палиці кріпиться шнур або товста волосінь, а до цього шнура кріпиться друга частина, що складається з рогатки. Палиця залишається зверху лунки на льоду, а рогатка опускається в воду. Подібні конструкції жерлиць використовуються в умовах, коли снасть необхідно залишити на тривалий час, наприклад, на ніч.
  • Надводна зимова жерлиця має зовсім іншу конструкцію. Складається вона з спеціальної стійки, до якої кріпиться котушка з волосінню і оснащення, а також індикатор клювання у вигляді сигнального прапорця. Підстава всієї конструкції виготовляється з будь-якого відповідного матеріалу, в тому числі і з металу. У результаті повинна вийти легка і зручна конструкція.

Підстава – це своєрідний майданчик, де закріплені всі інші елементи снасті. Це може бути відрізок дерев’яної дошки, розміром 20х20 см. У центрі майданчика свердлиться 2 отвори: один для кріплення стійки, а інший – для волосіні, що опускається в лунку. Отвір для волосіні повинен знаходитися чітко по центру майданчика, а отвір для кріплення – на відстані 5 см від центру підстави.

Конструкція стійки так само може бути будь-якою: тут все залежить від фантазії, а також від наявності відповідних матеріалів. Краще, якщо це буде пластик, оскільки метал швидко обмерзає. На стійці розташовується котушка з волосінню, а також сигнальний прапорець. Прапорець виготовляється з гнучкого дроту: це основна вимога до даного елементу снасті.

Все про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Конструкція та види жерлиць
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *