Короп. Короп та його сімейство) | Рибалка, риба і риболовля

Короп. Короп та його сімейство)

Короп є однією з найпопулярніших риб в спортивної рибної ловлі, він до того ж становить чималий відсоток світового видобутку риби. Батьківщиною коропів є Каспійське море, а його поширення по світу часто пов’язують з римлянами. Ця дуже витривала риба здатна пристосуватися до найрізноманітніших умов навколишнього середовища.

Дикий короп (сазан)


Сазан – це вихідна форма коропа. Поширення цієї риби по всьому
світу можна простежити на тисячі років у минуле. Всі інші представники сімейства коропових є мутаціями цього виду, викликаними багаторічними експериментами зі схрещування в рибних господарствах. Дикий короп має вражаючу довжиною тіла і обтічну форму, він вкрай рідко набирає вагу більше 15 кг. Відмітною ознакою цього виду служать вузькі боки і відсутність «горбка» у верхній частині голови. У порівнянні з одомашненим коропом сазан володіє більш високим рівнем цукру в крові, а сама кров містить на 20% більше кров’яних клітин. Незважаючи на те що сазан був
дуже широко поширений в минулому, сьогодні цей вид виявити не так вже й легко.

Короп сазан

Лускатий (звичайний) короп


Лускатий короп є найближчим родичем дикого коропа. Головною генетичним відмінністю лускатого коропа від сазана є спадкова рецесивна риса, що відповідає за ріст. У порівнянні з дзеркальним, голим і лінійним коропами, а також в залежності від природних умов лускатий короп показує найвищі темпи зростання. Всі інші типи мутацій є похідними від лускатого коропа, що свідчить про те, що саме цей вид живе довше, є більш міцним і практично не має недоліків в порівнянні з іншими видами.

Лускатий короп “чешуйчастий”

Дзеркальний короп


Дзеркальний короп має меншу кількість променів на спинних,
черевних і анальних плавниках, ніж лускатий або дикий вид. Дзеркальний короп, як і всі інші мутації, має набір генів, що відповідають за довжину тіла, розташування рота, забарвлення луски і т. д., що призвело до неабиякої заплутаності понять породи і виду.
Поряд з цим доведено, що саме дзеркальний короп здатний набрати найбільшу вагу в порівнянні з лускатим, голим і лінійним видами. Знову ж з генетичних причин.

Дзеркальний короп

 Голий (шкірястий) короп


Теоретично голий короп може володіти деякою кількістю лусочок, однак різниця полягає або в повній відсутності спинного ряду луски, або, при наявності спинного ряд а, в його уривчастості. Від голови до початку спинного плавця лусочки абсолютно відсутні. Темп зростання голих коропів порівняно з лускатим і дзеркальним видами помітно нижче, що визначається меншою кількістю кров’яних клітин. Це означає також, що дана риба має потребу у воді з більшою насиченістю киснем. Справжній голий короп не такий міцний, як його побратими, має меншу кількість спинних хребців і може відрізнятися, деформацією плавників.

Лінійний короп

Лінійний короп характеризується наявністю єдиного спинного ряду
луски уздовж бічної лінії. Будь-яка зміна цього параметра відразу ж
визначає коропа в іншу генетичну класифікацію. Так само, як і голий короп, лінійний володіє обмеженим потенціалом зростання. Обидва види ростуть повільніше, ніж дзеркальні і лускаті коропи.
Іншою класичною характеристикою лінійних і голих коропів є їх інтенсивний жировий обмін. Обидва види дуже швидко накопичують жир в літню пору, а в зимовий так само активно його витрачають.

Короп лінійний
Короп. Короп та його сімейство)
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *