Зимова риболовля та атмосферний тиск | Рибалка, риба і риболовля

Краща погода для риболовлі взимку

Те, що перепади атмосферного тиску як влітку, так і взимку негативно позначаються на процесах риболовлі, знають практично всі рибалки, оскільки знижується активність клювання риби. При цьому, не всі рибалки знають, який тиск для результативної риболовлі вважається оптимальним, тому існує маса суперечок. Суперечки так само відбуваються і з приводу інших факторів, таких як сила вітру і його напрямок, наявність або відсутність опадів, а також значення температури навколишнього середовища.

Який тиск для риболовлі краще взимку?

В першу чергу слід говорити не про величину тиску, а про його стабільність. Коли відбуваються істотні і часті перепади тиску, то риба не встигає пристосуватися до мінливості навколишнього середовища.

Слід брати до уваги і такий фактор, як температура води. Коли температура води знижується, то відбувається уповільнення всіх процесів життєдіяльності. Цей фактор також негативно впливає на швидкість стабілізації життєво важливих процесів, що відбуваються в організмі риби. У зв’язку з цим, риба звикає до періоду тиску лише через пару днів, тому в цей період не слід розраховувати на активне клювання.

Багато фахівців вважають, що тиск в 750 мм рт. стовпа є оптимальним, тому при такому тиску можна розраховувати на активне клювання риби. Якщо цей параметр стійко тримається протягом декількох днів, то рибалка ніколи без риби не залишиться. Але це зовсім не означає, що можливий рекордний улов, оскільки є ще ряд факторів, що впливають на активність риби.

Більшість рибалок стверджує, що рекордні улови характерні для високого тиску, а також на період його підвищення. При цьому риба зосереджується в придонній області водойм, тому дуже важливо правильно підібрати тактику клювання.

Вплив атмосферного тиску на рибу

Фахівці стверджують, що механізм впливу величини атмосферного тиску на активність риби пов’язаний зі змінами об’єму газу в плавальному міхурі риби. Об’єм газу впливає на плавучість риби. Коли атмосферний тиск піднімається, об’єм газу знижуються і рибу починає притискати до придонних шарів. Якщо тиск падає, то об’єм газу збільшуються і рибу починає виштовхувати ближче до поверхневих шарів.

Різні види риб з різною швидкістю пристосовуються до таких змін. Така риба, як плотва і окунь набагато швидше реагують на зміни об’ємів газу, регулюючи його. При цьому рибі легше позбутися від надлишків газу, ніж доповнити відсутні об’єми. На це йде досить багато часу, хоча хижа риба пристосовується значно швидше.

Коли риба піднімається до верхніх шарів, то вона потрапляє в умови, коли концентрація кисню не так щільна, як в придонних шарах. Це, в свою чергу, негативно впливає на загальний характер поведінки риби, знижуючи активність клювання.

Цікаві статті про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Краща погода для риболовлі взимку
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *