Обираємо блешні на щуку | Рибалка, риба і риболовля

Кращі блешні на щуку

Якщо дотримуватися наших рекомендацій, а вони засновані на результативному застосуванні подібних приманок, то можна стати справжнім спінінгістом. Незважаючи на те, що такі приманки як воблери і “силіконки” постійно витісняють обертові і коливні блешні, можна з успіхом використовувати останні, що спінінгісти і роблять. Головне правильно підійти до процесу вибору, щоб приманка відповідала умовам риболовлі.

ТИПИ уловистих блешень на щуку

Коливна блешня

Відразу ж можна виділити уловисті:

  • Dam Effzet;
  • Kuusamo Professor;
  • Mepps Syclops.

Вибір залежить від того, на якій водоймі доводиться рибалити. Якщо спінінг має тест від 7 до 40 г, то краще використовувати приманки, вага яких не виходить за ці межі, але ще і є певний запас, наприклад, приманки вагою від 14 до 30 грамів. Це дозволить чітко контролювати гру приманки без особливих проблем.

Важкі коливні блешні, особливо при проводці на великій глибині (до 8 м), нагадують щуці рибку. Щука може зважитися на атаку під час повільного руху приманки, а також тоді, коли блешня знаходиться в процесі вільного падіння. Щуку не приваблюють швидкі або різкі рухи, оскільки вони заважають їй прицілитися.

Коли на вулиці яскраво світить сонце, щука візьме тьмяну приманку, яка не залишає за собою яскравих відблисків. А ось в похмуру погоду краще підійде яскрава блешня, яку щука може помітити на значній відстані.

Починаючи з березня і закінчуючи квітнем, коливні блешні можуть показати відмінні результати на мілководді. При цьому слід вибирати легку, але швидкохідну блешню. Десь з середини липня і до середини вересня про них можна забути, так як вони можуть виявитися малоефективними. У цей період великі акваторії заростають водною рослинністю, що призводить до частих зачепів і втрат приманок. Починаючи з середини вересня, коли хижак активізується перед настанням справжніх холодів, велика коливна блешня виявиться ефективною.

Обертова блешня (вертушка)

У зв’язку з тим, що на цій блешні є обертова пелюстка, то вона більше нагадує рухому рибку. Якщо це буде повільна рибка, то це приверне щуку однозначно, що хоча бувають випадки, коли вона ганяється і за швидкими рибками. На жаль, це не закономірність, а виключення з правил. Обертові блешні проводять дуже повільно, тоді є велика ймовірність того, що щука зважиться на атаку. Уловисті “вертушки” на щуку мають кут нахилу пелюстки в межах 60-70 градусів і цей фактор потрібно обов’язково враховувати при виборі приманки.

Ще один момент, який впливає на уловістость таких приманок, це можливість обертання при сильних мінімальних обертах котушки. Спінінгісти в такому випадку говорять, що “вертушка” працює на межі зриву обертання.

Фірма “Mepps” спеціалізується на випуску обертових блешень. Вважається, що “вертушки” 3 номера і вище є найуловистішими. Природно, що фірмові вироби не дешеві, але заради серйозного результату можна і витратитися.

На жаль, на сьогоднішній день спостерігається тенденція погіршення якості подібних блешень. Це пов’язано з тим, що їх витісняють дешеві, але ефективні приманки зі звичайного і “їстівного” силікону.

Готуємося до риболовлі:
https://top-shimano.com.ua/

Кращі блешні на щуку
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *