Як вибрати болонську вудку | Рибалка, риба і риболовля

Критерії вибору болонського вудилища

Принципи вибору бланків вудилищ практично однакові, незалежно від типу вудилища, оскільки їх призначення ідентичне – ловля риби. Вибираючи для себе болонське вудилище, слід звертати увагу на ряд чинників, які можуть вплинути на результат всієї рибалки. Наприклад:

  • Довжина вудилища в робочому, а також в транспортному стані.
  • Тест вудилища.
  • Лад вудилища.
  • Кількість колін.
  • Матеріал виготовлення.

Довжина вудилища

В основному моделі представлені бланками довжиною від 4 до 8 метрів. Довжина вудилища вибирається залежно від умов лову риби: характеру водойми, його величини, характеру берегової лінії і т.д. Чим далі планується закидати приманку, тим довший повинен бути бланк.

При лові з берега оптимальна довжина вудилища знаходиться в межах 5-6,5 м, а при лові з човна досить мати вудку довжиною не більше 4 метрів. Довші вудилища (більше 6,5 метрів) практично не застосовуються рибалками-любителями через їх дорожнечу, та й ловити рибу такими палицями не дуже зручно.

Довжина в транспортному стані так само грає важливу роль, оскільки цей фактор впливає на зручність при транспортуванні. Чим більше у бланка колін, тим менший він в зібраному стані. При цьому слід пам’ятати, що кількість колін впливає на надійність вудки. Особливо, це актуально в тому випадку, якщо передбачається ловити досить велику рибу.

Тест вудилища

Як правило, тест вказується в грамах, при цьому є мінімальні і максимальні межі. Ці кордони вказують, при якій вазі оснащення вудилищем найрезультативніше можна керувати не заподіявши йому шкоди. Вважається, що тестові показники, що знаходяться в межах 5-25 грамів, найоптимальніші. Нижчі або вищі тестові показники бланків вказують на вибіркові умови риболовлі.

Лад вудилища

Лад бланка свідчить про пружність вудилища, тобто про можливість його згинатися, в залежності від умов риболовлі. Тому розрізняють вудилища, що мають такий лад:

  • Швидкий лад, коли вудилище згинається на третину його довжини, починаючи від кінчика вудилища. Як правило, подібні вудилища добре підходять для далеких закидів і своєчасних підсічок.
  • Середній лад, коли вудилище згинається до половини бланка, починаючи від його вершини. Вважається найуніверсальнішим ладом, що підходить для більшості умов риболовлі.
  • Повільний лад, коли вудилище може згинатися практично по всій довжині до самої рукоятки. Призначається для лову риби на незначних відстанях.

При цьому слід зазначити, що зустрічаються бланки, які мають середні показники гнучкості, що знаходяться в межах середньо-швидкого або середньо-повільного ладу.

Кількість колін (секцій)

На кожній секції болонського вудлища розташовується пропускне кільце, а на двох верхніх секціях можуть встановлюватися додаткові ковзаючі кільця.

Важливо знати! Мінімальна кількість складових частин робить вудилище збалансованішим і міцнішим.

У будь-якому випадку мінімальна кількість колін становить 4 одиниці, а максимальна 8, тому неважко підрахувати кількість пропускних кілець (від 5 до 10 штук).

Матеріал виготовлення

Сучасні бланки болонських вудилищ виготовляються:

  • З композитних матеріалів, типу скловолокна або карбону.
  • З вуглепластика.

Вудилища, виготовлені з вуглепластика, мають значно кращі характеристики, так як вони легші, гнучкі і міцніші. При цьому вони бояться ударних навантажень, тому вимагають дбайливого до себе ставлення. Вони значно дорожчі вудилищ, виготовлених з композитних матеріалів.

Вудилища з композитних матеріалів, так само мають непогані експлуатаційні характеристики. До того ж вони доступні для різних категорій рибалок, оскільки дешевші. До недоліків можна віднести більшу вагу, що позначається на навантаженнях на руки, якщо довго доводиться тримати вудку в руках.

Детальніше про види споряджень:
https://top-shimano.com.ua/

Критерії вибору болонського вудилища
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *