Ловимо підлящика взимку | Рибалка, риба і риболовля

Лов підлящиків взимку

Лящ може мати вагу приблизно 8 кг, при довжині тіла 80 см, а ось підлящик – це молода особина вагою до 1 кг і довжиною не більше 25 см. Ця риба має широке, сплюснуте тіло, тому діаметр лунки повинен бути не менше 150 мм. Лящ є досить полохливою ​​рибою, тому при його лові потрібно дотримуватися тиші і менше возитися навколо лунки. Лящ і підлящик – це одна і та ж риба, але ловля підлящика має свої тонкощі.

В першу чергу це відноситься до комплектації снасті. Товщина волосіні вибирається не більше 0,1 мм, а ще краще – близько 0,08 мм. Якщо є певний досвід лову риби, то підлящика можна витягнути без проблем і на волосінь 0,08 мм, якщо його вага не більше 1 кг. Кивок зимової вудки для лову підлящика повинен бути довгим, але гнучким, щоб плавно переміщалася блешня в товщі води.

Де ловити?

Як правило, підлящик збивається в численні зграї і в таких умовах перечікує зиму. Цими ж зграями він переміщається в пошуках їжі, але на невеликі відстані. Якщо вдасться знайти подібну зграю, то можна гарантувати хороший улов. Але, щоб знайти їх стоянку, доведеться добре попрацювати.

Для початку потрібно набурити певну кількість лунок за певною схемою, щоб визначитися з рельєфом дна. Більшість досвідчених рибалок виробили певний підхід, що дозволяє за короткий час знайти стоянку риби. Для цього застосовують дві основні схеми буріння:

  • Перша схема – це буріння лунок в різних напрямках, починаючи від центру. Для цього вибирається певне місце на льоду і буриться лунка. Від цієї лунки пробиваються ще по три лунки вліво і вправо, а також вперед і назад. Дистанція між лунками вибирається рівна 5 метрам. На кожну лунку витрачається не більше 5 хвилин. При цьому, кожен раз необхідно вимірювати і запам’ятовувати глибину в районі кожної лунки.
  • Друга схема – це буріння лунок трикутником в заданому районі озера. Відстань між лунками може перебувати в інтервалі 5 м.

Подібні схеми дозволяють визначитися з рельєфом дна при цьому, слід пам’ятати, що лящ може перебувати в ямах або місцях виходів з ям. У разі виявлення рельєфу дна, який характеризується наявністю істотних перепадів глибин, то це місце необхідно обловити ретельно. Якщо підлящик знаходиться поблизу цього місця, то він дасть про себе знати.

Існують і інші підходи, наприклад, буріння лунок в шаховому порядку або буріння по дузі. Схема буріння лунок вибирається залежно від характеру водойми.

Коли ловити?

Підлящик проявляє максимум своєї активності в сонячні дні, а також в періоди потепління. При цьому, він активно клює, в період, коли на водоймі починає танути лід. У ці періоди виходити на річки досить небезпечно, а на озерах лід ще міцний. Це пов’язано з тим, що риба відчуває наближення весни і починає проявляти особливу активність.

І все ж, підлящика можна ловити всю зиму. Найрезультативнішою може виявитися рибалка в нічний час, але таких рибалок практично не існує. Кожен з них ловить рибу вдень, починаючи з 10 години ранку і закінчуючи 16 годиною вечора. При цьому, підлящик може піти на перерву, десь о 12 годині дня. А десь з 13 години дня він знову починає брати приманку. Хоча можна відзначити, що ці цифри для кожної водойми можуть бути різними.

Більше про риболовлю тут:
https://top-shimano.com.ua/

Лов підлящиків взимку
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *