Обертові блешні для лову щуки | Рибалка, риба і риболовля

Лов щуки на обертові блешні

Такі приманки, як обертові та коливні блешні, хоча і є в арсеналі сучасних спінінгістів, але ними ловлять дуже рідко, віддаючи перевагу сучасним приманкам, таким як воблери, “силіконки” і т.д.

Коливну блешню можна без проблем закинути набагато далі, ніж обертову а це набагато цікавіше. І все ж, бувають випадки, коли обертова блешня з успіхом може переграти сучасніші воблери.

Більшість рибалок вважають, що обертові блешні більше підходить для рівномірної проводки, що не завжди цікавить щуку, а з коливними блешнями можна робити будь-які проводки. Але це не завжди правильно, оскільки сама по собі приманка ловить рибу рідко, в основному її ловить рибалка, правильно застосовуючи приманки. У зв’язку з цим, варто задуматися і про правильне застосування обертових блешень.

Однакових приманок не буває і відрізняються вони не тільки розмірами, а й формою пелюстки, тому вони по-різному поводяться в товщі води. Обертові блешні з вузькою пелюсткою швидкохідніші, ніж з широкою, так як кут відхилення пелюстки у них різний. При цьому вони можуть працювати на різних глибинах, що істотно відрізняються.

Тому, на сьогоднішній день можна констатувати наявність трьох основних видів пелюсток: Long, як один з найдовших; Aglia, як один з самих широких; Comet, як щось середнє між найдовшим і найширшим. Фірма Mepps виробляє модельний ряд обертових блешень саме з цими трьома видами пелюсток. В ідеалі можна зустріти і інші форми, але вони не отримали такого широкого розповсюдження, а для риболовлі досить і цих трьох. Як показує практика, щука з успіхом ловиться на ці три форми пелюсток.

Ловля щуки на обертові блешні

Приманки з пелюстками типу Long показують хороші результати при проводці проти течії або з закиданням поперек течії. Маючи слабкий лобовий опір, така обертова блешня впевнено тримається в товщі води і рідко виходить на поверхню. Це основна її перевага. Такою приманкою ефективно ловити в стоячій воді, де є глибини від 2 до 3 м. Щука може реагувати на повільно падаючі приманки. В таких умовах, при теплій воді обертова блешня поза конкуренцією, оскільки навіть при дуже повільних рухах в неї вищий рівень вібрації, ніж, наприклад, у джигових приманок.

Обертова блешня з широкою пелюсткою більше підходять для лову щуки в ставках або озерах, де відсутня течія. При ловлі на річках, бажано проводити проводки за течією. Дуже важливо, щоб приманка включалася в роботу швидко, але плавно, без будь-яких ривків. Плавність включення грає основну роль, так як щука повільно прицілюється і лише, потім різко атакує. Для неї важливо, щоб атака була ефективною з першого разу. Тому за швидкою рибою вона не ганяється.

Блискавичне і рефлекторне клювання щуки відбувається в той момент, коли приманка несподівано з’являється у неї перед очима. Але це буває дуже рідко. В основному, щука вичікує і в якийсь момент зважується на атаку. Віддає перевагу вона повільній проводці, що відбувається на межі зриву обертання, коли обертання пелюстки не є однорідним, а з якимись ледве вловимими паузами. Швидше за все, це пов’язано зі специфікою організації зору щуки, та й взагалі більшості хижих риб.

Про рибу та риболовлю читайте тут:
https://top-shimano.com.ua/

Лов щуки на обертові блешні
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *