Як піймати судака на живця | Рибалка, риба і риболовля

Лов судака на живця

Судак, як і окунь, є хижаком, і веде придонний спосіб життя. Цю рибу можна зустріти практично у всіх великих річках або озерах, де є чиста вода і відповідні умови для його існування. Переважно знаходитися на глибині і ближче до дна. При цьому, дно повинно бути не рівним, з перепадами глибин, але й не мулисте, а піщане або кам’янисте.

Непогано судак себе почуває і в місцях, де втоплені дерева, чагарники або багато корчів. Щоб зловити цього хижака, потрібно ознайомитися з поведінкою і його раціоном харчування, а також характеристиками снастей для лову судака. В основному, судак – риба зграєва, але великі особини можуть полювати поодинці. В мулистих водоймах, де мало кисню і немає чистої води, судака навряд чи можна зустріти.

Вибір живця для ловлі судака

При виборі живця слід знати, що судак не харчується падаллю і для нього підійде тільки активний «мальок». Напівживий екземпляр навряд чи зацікавить хижака. Судак полює в основному вночі. Таку можливість для судака дає його унікальне зір, що дозволяє розглянути свою жертву на глибині практично в повній темряві. Виходячи з цього, можна сказати, що від судака втекти практично не можливо, чим він і користується.

Як правило, в якості живця використовують рибу, яка водиться в тій ж водоймі і є частиною його раціону. В якості живця можна використовувати уклейку, верховодку, невелику плотву, малька головня або карася. Для цього підійдуть рибки, розміром до 12 см, виловлені в тій ж водоймі. Наловити живця можна звичайною поплавковою вудкою або різними снастями. Щоб наловити малька, можна зробити спеціальну розкладну пастку. Щоб мальок або маленька рибка гарантовано ловилася, в пастку кладуть приманку.

Вибір місця і снасті

Весна
З прогріванням води до температури + 10 + 15 ° С починається період нересту судака. Він характеризується тим, що судак починає шукати добре прогріті місця з нерівним дном, де і відкладає ікру. Після завершення цього процесу, він йде на відпочинок і знаходиться в неактивному стані близько 2 тижнів. Після цього, сильно зголоднівши, судак починає активно харчуватися, переміщаючись з одного місця на інше.

У цей період судака можна зловити на будь-яку снасть, призначену для лову хижака. Він активно ловиться як з берега, так і з човна, активно атакуючи різні приманки, в тому числі і живця. Цей період триває недовго, після чого його активність знижується і він йде на глибину. У цей період він полює тільки в темний час доби. Починається його розмірене життя десь на початку червня, а нереститися він починає з середини квітня або початку травня. Все залежить від природних умов, і від того, наскільки швидко прогрівається вода.

Літо
Починаючи з червня місяця судака ловлять на спінінг або інші донні снасті. При цьому слід пам’ятати, що полює він, в основному, в сутінках. Тому кращими періодами для його лову будуть ранній ранок або пізній вечір, включаючи ніч. Щоб піймати судака, як і сома, донні снасті встановлюються пізно увечері з різними насадками, в тому числі і живцем. Рано вранці на судака можна пополювати зі спінінгом, застосовуючи різні силіконові приманки.

Осінь
Перед початком осені, коли температура води починає поступово знижуватися, судак знову активізується, але з глибини не йде. У цей період його можна дістати за допомогою джиг-головки або блешні. Але і в цей час він не пропливає повз живця, що не проковтнувши його. Пік його активності припадає на жовтень-листопад, аж до появи першого льоду.

Зима
У зимовий період судак не такий активний. З льоду його можна ловити на балансир або на інші приманки. При цьому, він завжди знаходиться на глибині і лише зрідка піднімається в товщу води в пошуках потенційної жертви. Це може відбуватися в періоди зимового потепління. Якщо уважно вивчити характер водойми, то можна легко «вирахувати» його місцезнаходження. Піймавши одного судака, можна розраховувати на хороший улов, так як судак переміщується зграєю.

Дізнавайтеся більше про секрети риболовлі з нашого сайту
https://top-shimano.com.ua/

Лов судака на живця
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *