Використання пасти для ловлі форелі | Рибалка, риба і риболовля

Ловля форелі на пасту

Форель є видом риби, яка представляє сімейство лососевих і населяє прісні водойми. Вона віддає перевагу водоймам з дуже чистою і холодною водою. У дикій природі форель зустрічається в гірських озерах, де є холодна і прозора вода. Причому розрізняють як озерну, так і струмкову форель. Риба досить обережна, тому, зловити її не так просто. Як правило, щастить досвідченим рибалкам, які знають свою справу. У наш час у багатьох регіонах практикують розведення форелі в платних водоймах, так що мрію здійснити не так вже й складно. Більше цікавої інформації про форель читайте тут.

Як правило, більшість рибалок для вилову цієї цінної риби використовують спінінги, оснащені штучними приманками. Незважаючи на це, вона з успіхом ловиться і на звичайну вудку поплавця або на донну снасть, з використанням спеціальної пасти в якості насадки.

Ловля форелі на пасту дозволяє відмовитися від дорогих спінінгів і штучних приманок, віддаючи перевагу дешевим і доступним оснасткам. Ловля форелі на пасту передбачає застосування наступних оснасток:

Оснащення для лову форелі на пасту

Поплавкова вудка

В такому випадку, особливих вимог до вудки нема, але вона повинна мати такі властивості: довжина бланка в межах 3-4 метра, волосінь діаметром 0,2 мм і довжиною від 50 до 100 метрів, до кінця якої кріпиться поводок товщиною 0,15 -0,18 мм і довжиною від 30 до 60 сантиметрів. Гачки підуть від №10 до №14, в залежності від величини передбачуваного трофея. Поплавок може використовуватися будь-який, в залежності від умов риболовлі. Для поплавкової вудки бажано вибирати плаваючу пасту.

Донна вудка

Вона користується особливою популярністю у рибалок, оскільки дозволяє ловити рибу на значній відстані від берега і на будь-якій глибині. У наш час донні вудки оснащують фідерним вудилищем або пікером, оскільки вони і призначені для подібного виду риболовлі. В крайньому випадку, можна скористатися спінінговим вудилищем: результат буде той же, але обійдеться оснастка значно дешевше. Довжина вудилища може перебувати в межах 2,5-3,3 метра, яке оснащується безінерційною котушкою (можна і інерційною, якщо це донна оснастка), на яку намотується волосінь, товщиною 0,15-0,25 мм з повідцем на кінці, товщиною 0,2 мм. Гачки підбираються залежно від величини передбачуваного улову. Це можуть бути гачки від №8 до №12. Цей спосіб ловлі передбачає використання тонучої пасти.

Бомбарда

Це дуже цікава оснстка, основу якої становить поплавок з вантажем, що дозволяє закидати приманку набагато далі, ніж зі звичайним, класичним поплавком. Наявність такої снасті передбачає свою специфіку вилову: після дальнього закидання здійснюється повільна проводка з паузами. Причому, проводка може бути, як рівномірною, так і не рівномірною, з невеликими підігруваннями приманкою. Подібна гра приманкою збільшує шанси результативних клювань. Така методика вилову форелі передбачає використання плаваючої пасти.

Як вже було сказано вище, існує два види пасти для лову форелі, в залежності від того, який варіант лову цієї риби передбачається використовувати. Наприклад:

  • Тонуча паста здатна швидко опуститися на дно і привабити там форель.
  • Плаваюча паста тривалий час може знаходитися в товщі води, після чого вона може досягти дна.

Незалежно від того, тонуча це паста або плаваюча, в її склад входять однакові основні складові. Ось вони:

  • висококонцентрована протеїнова суміш;
  • натуральні або штучні ароматизатори із запахом часнику, сиру, рибних продуктів або ікри.

Особливості застосування пасти для ловлі форелі

Застосування пасти для ловлі форелі має свої особливості, де основними факторами є погодні умови і пора року. Особливо непросто застосовувати пасту в зимовий період. Як правило, для цього потрібно мати певні навички, досвід і вправність.

З настанням справжніх холодів форель стає досить прискіпливою ​​до їжі. У неї загострюється інстинкт самозбереження, і вона реагує на будь-який шум.

У зв’язку з цим, варто звернути увагу на деякі рекомендації. Наприклад:

  1. У холодну пору, в основному, слід розраховувати на приманки з великою місткістю ароматичних речовин. Крім цього, в її складі повинні бути елементи, які додатково приваблюють форель, наприклад, блискітки. Це необхідно, оскільки взимку знижується активність риби в цілому і форель не є винятком.
  2. Навіть в таких умовах, важко визначити, де знаходиться риба, оскільки вона не перебуває на одному місці, а мігрує по водоймі в пошуках їжі. В такому випадку доведеться обловлювати всі горизонти, від поверхні і до самого дна.
  3. У разі клювання і піймання риби, необхідно переходити до наступної лунки, так як зловити в одній лунці дві особини – це нереально. Вона тут же відійде від цієї лунки, відчувши небезпеку.
  4. У регіонах, що відрізняються теплими зимами, використання пасти не має особливих відмінностей від інших сезонів лову.

Під кінець зими, коли лід вже почав танути, форель активізується, але зловити її все ще не так легко. Дізнавайтеся більше про способи ловлі риби на нашому сайті.

Ловля форелі на пасту
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *