Як піймати форель? Поплавкова вудка | Рибалка, риба і риболовля

Ловля форелі на поплавкову вудку

Форель ловлять різними способами, в тому числі і на поплавкову вудку. Перевага такого лову полягає в тому, що снасть дуже проста, не вимагає додаткових витрат і особливих навичок. До того ж, ловити на поплавок набагато простіше, ніж, наприклад нахлистом, коли без певних умінь рибалка не може відбутися взагалі.

На звичайну вудку можна ловити будь-який вид форелі: і річкову, і озерну. При цьому, є деякі відмінності в лові через наявність течії, що вимагає застосування окремих елементів снасті, що дещо відрізняються один від одного. Залишається тільки дізнатися, де водиться форель, коли її ловлять і на які снасті.

Наживка для ловлі форелі

При застосуванні поплавкової вудки використовуються різні види насадок, в залежності від характеру водойми. Більше про приманки і наживки для форелі читайте тут.

Рачки

При ловлі на річці кращою насадкою є рачки, які живуть в цій ж водоймі. Як правило, їх знаходять під камінням в районі перекатів. Вони нагадують морських креветок, але мають набагато менші розміри. При цьому вони можуть мати різні відтінки. Під камінням можна знайти таких жучків світлого або темного відтінку. На рибалці, особливо на першому виїзді, краще використовувати рачки різних відтінків, так як це впливає на кількість клювань. Визначившись з відтінком насадки, в подальшому можна збирати тільки таких рачків.

По-науковому цих рачків називають жуками-бокоплавами, і використовувати їх краще, так як вони входять в щоденний раціон харчування форелі. Дуже важливо знати, чим харчується форель в даній водоймі. Цей фактор може виявитися вирішальним в плані результативності риболовлі.

Креветки

Якщо умови риболовлі характеризуються відсутністю течії, то хорошою наживкою може виявитися м’ясо креветок. Для цього достатньо купити пачку заморожених креветок. Прибувши на місце риболовлі слід відкрити пачку креветок і почистити їх, щоб залишилося чисте м’ясо. Як показує практика, клювання дуже активне, а рибалка виходить досить результативною.

Іноді форель ловиться на живця, але це характерно не для кожної водойми. Якщо водойма не знайома, то є сенс спробувати ловити рибу на живця. В окремих випадках цей підхід спрацьовує. Крім перерахованих вище наживок форель ловиться і на наступні насадки:

Якщо просто сидіти і чекати коли клюне форель, то зловити її навряд чи вдасться. Справа в тому, що її приваблює приманка, яка знаходиться в русі. Нерухома приманка ніколи не зацікавить цю рибу. Тому, наживку слід “анімувати” легкими посмикуваннями вудилища, щоб форель її помітила.

Ловля форелі на поплавок

Переглянувши відео, можна почерпнути багато корисної інформації про те, як ловити форель на звичайну поплавкову вудку. Справа в тому, що кожен вид риболовлі має свої тонкощі і свої секрети, про які можна дізнатися від авторів подібного відео.

Ловля форелі на поплавкову вудку

Про способи лову інших риб читайте на сайті.

Ловля форелі на поплавкову вудку
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *