Як зловити форель на спінінг? | Рибалка, риба і риболовля

Ловля форелі на спінінг

Незважаючи на те, що форель можна ловити поплавковою оснасткою, спінінгу віддають перевагу через динамічність процесу. Важливо не тільки знайти рибу у водоймі, важливо підібрати приманку. І тут важливе місце займає ловля форелі. Коли зловиш хоч одну рибку, з’являється бажання ловити її знову і знову.

Найголовніше, щоб снасть була налаштована належним чином, для успішного лову цієї непередбачуваною риби. Вона може зірватися в останній момент, коли вже здається, що риба практично в руках.

Що це за риба така форель і де її краще ловити, читайте в наступній статті.

Річкова форель

Коли ловити форель на спінінг

В даний час форель розводиться штучно на платних водоймах. У появі платних водойм є ряд плюсів. По-перше, форель стала доступною, оскільки вона водиться, в основному, в гірських річках, де чиста і прохолодна вода. По-друге, це серйозна віддушина для рибалок, які шукають відповідні місця для риболовлі в умовах великих міст. Знайти дикі водойми дуже складно, тим більше, складно зловити в них рибу. Як правило, вони позаростали і без плавзасобу дістатися до риби не реально.

У платних ставках розводять холоднолюбиву райдужну форель, родом з Америки. Вона прекрасно освоїлася в платних водоймах, де підтримуються відповідні для її лову умови. Такими умовами є: відповідна глибина, де форель може сховатися від літньої спеки, і чиста вода. Оскільки форель не переносить спеки, то вона краще ловитися навесні і восени. У літній період форель практично не ловиться, а якщо водойма не глибокий, то вона не ловиться зовсім.

Навесні розраховувати на клювання форелі можна цілий день, хоча її активність не стабільна. Ще перед сходом сонця вона починає активно ганятися за приманками, а ближче до обіду її активність дещо знижується. З приходом вечора вона знову починає ловитися так само, як і вранці.

У літній період існує можливість лову форелі з глибини. Спіймати в цей період форель ближче до поверхні можна, якщо на вулиці прохолодна погода. В основному, форель ловиться рано вранці або пізно ввечері, після заходу сонця. При цьому, слід пам’ятати, що вночі форель не ловиться, тому, можна розраховувати на вечірній, але короткий проміжок часу. Це ж можна сказати і про ранкову риболовлю.

З приходом весни, коли температура води починає спадати, форель активізується, і її клювання стають частими. Чим холодніше стає вода, тим краще себе почуває форель і тим більше шансів отримати задоволення від її лову.

Коли настануть справжні холоди і водойма покриється льодом, «полювання» на форель не припиняється. Приходить новий тип риболовлі – це зимова риболовля з льоду, яка приносить не менше задоволення, ніж літня.

Де ловити форель?

У платних водоймах форель знаходитися поряд з глибокими місцями або на глибині. Багато що залежить від погодних умов. Риба, яку запустили зовсім недавно, переміщається по водоймі уздовж бровок, де її і слід шукати. У таких водоймах (платних) дуже важливо знайти горизонт, на якому розташовується форель. При відповідних умовах, форель знаходиться ближче до поверхні, але набагато частіше вона попадається в товщі води або ближче до дна.

Залежно від умов риболовлі підбирається і приманка. Коли рибалка здійснюється в умовах, коли форель тримається у верхніх шарах води, то застосовуються і відповідні види приманок, наприклад, воблери, які здатні занурюватися на різну глибину. Не погані результати можна отримати при застосуванні поверхневих приманок, таких як Поппери. Коли форель тримається на глибині, то підійдуть важкі приманки.

Але для початку слід визначитися з умовним місцем, орієнтуючись на такі чинники:

  • форель віддає перевагу місцям, де є суттєва глибина;
  • вона переміщається за визначеними маршрутами, які збігаються з розташуванням бровок;
  • форель не стоїть на одному місці і постійно переміщається з одного горизонту на інший.

Спінінг для форелі

Дуже важливо підібрати відповідний спінінг для лову цієї цікавої риби. Природно, що основними характеристиками є легкість і практичність. Адже ні для кого не секрет, що спінінгова риболовля – це праця, а вже потім відпочинок. Іноді доводиться проходити кілометри в пошуках риби, здійснюючи регулярні закидання. В даному випадку, ноги і руки відчувають серйозне навантаження. Тому, вудлище повинне бути легким, в першу чергу. До того ж, на платних водоймах навряд чи вдасться спіймати велику особину, більше 1 кг.

У досвідчених спінінгістів завжди під рукою є, як мінімум два спінінга: один потужний, для лову великих особин (на всякий випадок) і легке вудилище для лову особин, що не перевищують вагу 1 кг. Для лову на платних водоймах має сенс підібрати одне вудилище.

Характеристики спінінга можуть бути наступними:

  • лад – середній;
  • тест – ультралайт;
  • довжина – 2,4-3,0 м.

Ще слід підібрати такі елементи, як котушка і волосінь. Котушка повинна бути надійною, хоча і легкою. При виборі волосіні краще віддати перевагу плетінці, так як вона надійна і швидше передає клювання на кінчик вудилища. Якщо рибалка здійснюється на платній водоймі, де немає такого хижака, як щука, то можна не користуватися поводками, щоб не насторожувати рибу. Якщо щука водиться, то потрібно бути готовим до того, що вона відкусить приманку, якщо не буде металевого повідця.

Для лову форелі на диких водоймах (річках), доведеться підбирати потужніше вудилище, оскільки можливі клювання більших особин, ніж на платних водоймах. Тим більше, що в природних умовах форель жвавіша і сильніша.

Ловля струмкової форелі спінінгом
Ловля форелі на спінінг
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *