Де піймати форель взимку | Рибалка, риба і риболовля

Ловля форелі взимку

Форель ловлять практично цілий рік. Ця цікава риба не дарма стала об’єктом риболовлі для багатьох любителів рибної ловлі. Форель приваблює рибалок з кількох причин. По-перше, у цієї риби дуже смачне м’ясо. По-друге, трапляються в основному великі екземпляри. По-третє, вона так просто на гачок не чіпляється, і щоб її зловити, потрібно постаратися.

У платних водоймах вона росте трохи швидше і може досягати ваги 1,5 кг і більше при розмірах 50-70 см. У природних умовах, особливо в великих водоймах, форель може мати довжину 70 см і більше при вазі 6 кг. Рибалкам трапляються особини, вагою від 0,5 кг до 1 кг. Незважаючи на це, досить часто ловляться і більші особини.

При цьому, слід зазначити, що в платних водоймах більше поширена райдужна форель, завезена з Америки.

Коли ловити форель взимку?

Для початку слід визначитися з такими факторами, як початок зимового лову форелі, а також умовами лову.

Як тільки водойма покриється льодом, причому його товщина повинна бути такою, щоб можна було абсолютно безпечно ловити рибу, можна сміливо брати зимову вудку і відправлятися на водойму.

Ловиться ця риба з ранку і до пізнього вечора, а ось з настанням темряви, клювання може припинитися. Максимальна активність форелі припадає на ранній ранок, коли тільки починає сходити сонце. Починаючи з 10-ї години ранку, вона починає переміщатися по акваторії водойми і клювання починає слабшати.

Ловля форелі взимку

Де ловити форель взимку?

Платні водойми з’являються в різних регіонах, як гриби після дощу. Воно й не дивно, так як процес рибної ловлі займає розуми багатьох представників сильної половини людства. Цей фактор активно використовується бізнесменами для отримання прибутку. Це пов’язано з тим, що люди втомлюються від щоденної суєти і їм потрібен певний відпочинок.

Рибна ловля є цікавим способом проведення часу. Подібний відпочинок цікавий для всіх членів сім’ї, тому на риболовлю виїжджають цілими сім’ями, не забуваючи про маленьких дітей. Мало того, на платних водоймах можна не тільки цікаво провести час, а й отримати задоволення від процесу риболовлі. Як правило, на такій водоймі улов гарантований, але якщо знати, де на водоймі розосереджена форель, то це збільшить шанси на результативну рибалку.

Вибір місця на платній водоймі залежить від того, як часто запускається риба у водойму. Форель, яку запустили кілька років тому, вже визначилася зі своїми улюбленими місцями. На цих місцях вона буде харчуватися протягом усього життя. Піти з цих місць форель може змусити лише почуття небезпеки.

Якщо форель недавно запустили, то вона постійно переміщається по акваторії водойми. Щоб її зловити, потрібно знати рельєф дна, інакше обчислити маршрути пересування навряд чи вдасться.

Якщо водойма незнайома, то визначитися з напрямками переміщення риби можна наступним чином:

  1. Визначитися з рельєфом дна для з’ясування, де знаходяться бровки. Для цього свердлити лунки по напрямку від берега на глибину. При виявленні перепаду глибин можна сміливо констатувати той факт, що бровка знайдена. Ловлю виробляють на самому початку спаду глибини.
  2. Отримати інформацію у працівників платної водойми. Вони, як правило, точно знають, де розташовані перспективні місця. Навіть не найвдаліші, але перспективні місця обов’язково порадують уловом.
  3. Прислухатися до рекомендацій досвідчених рибалок, які часто рибалять на цій водоймі. Вони так само в курсі характеристики рельєфу дна і пробивають лунки тільки в перспективних місцях.
  4. Старі лунки або сліди від них можуть послужити орієнтиром у визначенні уловистих місць.

При цьому, слід зазначити, що форель може перебувати як на самому дні, так і в товщі води на будь-якому горизонті. Тому, ловля форелі повинна супроводжуватися постійною зміною глибини, особливо тоді, коли її клювання припиняється.

Снасті для зимової ловлі форелі

Ловля форелі взимку передбачає застосування наступних снастей:

  • зимових поплавкових вудок;
  • зимових вудок з кивком;
  • жерлиць.

Читайте детальніше про інші снасті для ловлі форелі.

При цьому, застосування кожної снасті вимагає використання своєрідних приманок. На поплавкову вудку ловлять цю рибу, використовуючи в якості насадки мотиля або креветку. Зимова вудка з кивком – це застосування зимових блешень і мормишок. Якщо ловля здійснюється на жерлиці, то тут в пріоритеті живець.

Поплавкова вудка і вудка з кивком – це активний спосіб лову, від якого рибалка отримує масу задоволення. Ловля на жерлиці – це пасивний вид риболовлі, який спрямований на результат, при мінімальних затратах сил і енергії. Природно, що більшість рибалок вибирають вудки з кивком, щоб бути постійно в центрі всіх подій. Адже зимова риболовля це прекрасний вид відпочинку, причому активного. Як відомо, тільки такий спосіб проведення часу заряджає людину енергією.

Якщо хочете більше дізнатися про форель – читайте тут.

Ловля форелі взимку
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *