Ловля карася влітку на поплавкову вудку | Рибалка, риба і риболовля

Ловля карася влітку на поплавкову вудку

Як правило, одна і та ж риба поводиться по-різному в різні пори року. Це пов’язано з тим, що посезонно вона постійно змінює свої гастрономічні уподобання, а також місця стоянок на водоймі в залежності від наявності кормової бази. Досвідчені рибалки, перш, ніж відправлятися на рибалку, вивчають погодні умови, які серйозно впливають на поведінку риби. Мало того, вони знають, як поводиться риба в тих чи інших умовах. Саме тому, досвідчені рибалки завжди повертаються додому з уловом.

Ловля карася влітку на поплавкову вудку для багатьох рибалок займає особливе місце в їхньому житті. Не дарма їх усіх називають просто «карасятниками», так як вони все життя те й роблять, що ловлять карасів. Така «вузька» спеціалізація дозволяє до тонкощів вивчити характер поведінки цієї риби. Мало того, вони знають, якою снастю і коли краще ловити карася. Незважаючи на це, практично всі вони використовують звичайну поплавкову вудку. Ця снасть не тільки проста, вона ще й досить ефективна в умілих руках.

Де знаходиться карась влітку?

З приходом літа карась переміщається зовсім на інші місця, в порівнянні з тими, де він перебував навесні або восени, а тим більше – взимку. Як і вся риба, карась моментально реагує на підвищення температури води і йде на ті ділянки акваторії, де вода більш прохолодна. Незважаючи на те, що карась здатний виживати в самих екстремальних умовах, він все ж шукає місця, де достатня кількість кисню.

Як правило, на добре прогрітих ділянках кількість кисню завжди менше, ніж на ділянках, що знаходяться в тіні або на глибині. Зазвичай, з настанням спеки багато видів риб перестають ловитися, а ось карась продовжує активно клювати. Незважаючи на його активність, все ж доведеться постаратися, щоб знайти перспективне місце. У літній період карася можна виявити:

  1. У заростях очерету або очерету. Оскільки зарості очерету захищають ділянки акваторії від прямих сонячних променів, то карася потрібно шукати саме тут, де він ховається від літньої спеки. Крім цього, на таких ділянках немає проблем з кормом, та й від хижака заросли запросто врятують. Ловля на таких ділянках вимагає певних навичок і точності. Закидати снасть необхідно у вікна з чистою водою. При цьому, слід пам’ятати, що не точні кидки відразу ж можуть привести до зачіпу. Тому потрібно завжди користуватися поводками, щоб при зачіпах не довелося рвати основну волосінь.
  2. На ділянках із затопленими деревами або чагарниками. Для укриття карася це просто ідеальні місця. Техніка ловлі в даному випадку так само вимагає розуміння ситуації. Потрібно закидати приманку не дуже близько до цього місця і не дуже далеко. Якщо наживка виявиться близько від укриття, то в разі клювання карась може затягнути снасть в укриття, а якщо занадто далеко, то карась буде довго думати, перш, ніж він наважиться покинути насиджене місце. При цьому, потрібно бути готовим до чергових зачіпів, оскільки важко дізнатися, що знаходиться під водою в точці ловлі риби. При собі потрібно завжди мати запасні повідці з гачками, щоб не в’язати їх біля водойми, витрачаючи дорогоцінний час.
  3. У корчах. Ще одне улюблене місце карася, та й не тільки його. Подібних місць на водоймах завжди багато, так як рідко можна знайти річку або ставок, де не було б на березі рослинності. Будь-який корч відразу ж привертає увагу карася сильніші за будь-підгодовування. Оскільки карась постійно шукає місця, де він може сховатися від своїх ворогів, то наявність корчів може свідчити про те, що тут обов’язково ховається карась. Можна сміливо кидати вудку в район цього місця і сподіватися на те, що карась обов’язково клюне, якщо насадка його зацікавить.
  4. На ділянках з навислими над водою деревами. Такі місця так само привертають карася, оскільки тут він може сховатися від прямих сонячних променів, а при можливості, то і перекусити. З дерев часто падають у воду всякі жучки і черв’ячки. На подібних ділянках може перебувати й інша риба, в очікуванні, що щось впаде з дерева. Але це за умови, що карась знає про те, що в цьому водоймищі біля нього немає природних ворогів: просто так карась не буде перебувати на відкритому просторі.
  5. На глибоких ділянках. Якщо на вулиці встановилася спекотна погода, то карась піде на глибину, де йому набагато легше дихати. Тому, зловити його на поплавкову вудку в таких умовах досить проблематично. Хоча, якщо добре подумати, то карася можна знайти або в районі дамби, або в місцях, де обривисті берега. Саме в таких місцях відзначаються ділянки зі значною глибиною. Крім цього, протягом постійно вимиває для риби живі організми, якими харчується карась. Що стосується пологих берегів, то карася тут навряд – чи вдасться виявити, так як вода тут прогрівається значно швидше. В інших випадках для упіймання карася доведеться скористатися донною снастю, а точніше фідером.
  6. У заростях латать та іншої водної рослинності. Ділянки акваторії, порослі лататтям, є так само ідеальним місцем, де карась відчуває себе комфортно. Латаття, як не великі парасольки, закривають воду від сонячних променів, що не дозволяє їй прогріватися. Тому, вода в межах зростання латаття завжди більш прохолодна, та й їжі для карася, тут, ніколи не бракує. Для його ловлі слід шукати ділянки, вільні від латаття і закидати туди приманку. Імовірність клювань дуже висока. Але знову ж таки, від рибалки потрібна висока точність, інакше можна порвати снасть через зачіпи. Рослинність, яка росте у воді, також служить прекрасним місцем для укриття. Але на таких ділянках карася важко зловити, оскільки він навряд чи покине своє укриття.
  7. Мілководді. Літо – це та пора, коли рибу можна ловити цілодобово. Тому, нічна рибалка може виявитися, набагато результативніше, ніж рибалка днем. У нічні години карась відвідує мілководді, де вода вже охолола і наситилася киснем. У цей період карась більше харчується вночі або в темний час доби, що пов’язано з більш сприятливим температурним режимом і у карася прокидається апетит.

Карась, як і багато інших видів риб, сильно залежить від погодних умов. Тому, його місце розташування на водоймі залежить і від інших факторів, таких як атмосферний тиск або наявність вітру. Зі зниженням температури навколишнього середовища, карась може перебратися на мілководдя. При наявності вітру, він може перебувати з того боку, куди дме вітер, оскільки він зносить до протилежного берега корм. Зазвичай, в таких місцях збирається і інша риба. Хвилі, які вдаряють об берег, вимивають з нього корм, який активно поїдає риба. Більше цікавого про карася тут.

Ловля карася влітку на поплавкову вудку
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *