Як зробити самостійно "коромисло" | Рибалка, риба і риболовля

Ловля ляща взимку на коромисло

Риболовля взимку, як правило, не є настільки багатою на великі особини, як влітку. В основному, в улові любителів зимової риболовлі можна виявити всюдисущого окуня, та й то, в основному, дрібного. Якщо цілеспрямовано відправитися взимку половити ляща, то можна виловити досить великих особин, вагою до 2 кг. На жаль, якщо ловити на звичайну мормишку, то подібного результату навряд чи вдасться досягти.

Щоб клювала велика риба, рибалки вдаються до деяких хитрощів, застосовуючи досконаліші оснастки. Коромисло – це просте, але ефективне оснащення для лову ляща взимку.

Якщо його використовувати, то можна відчути ряд переваг:

 • На коромисло можна ловити на мулистому дні, коли інші види оснасток легко в нього занурюються.
 • Коромисло реально розвантажує снасть.
 • На коромисло ловиться велика і досить обережна риба.

Результативність риболовлі залежить від багатьох факторів, але не тільки від правильно зібраної снасті. Важливо вибрати уловисте місце, підгодувати його і використовувати цікаву і уловисту приманку. Все про зимове підгодовування.

Елементи оснастки

Правильно укомплектувати снасть – це одне з головних задач. Тільки після її вирішення можна вирушати на зимову риболовлю, яка характеризується деякими особливостями:

 1. Вудилище. Вудилище для зимової риболовлі кардинально відрізняється від вудилища для літньої риболовлі. Як правило – це коротке вудилище, зі зручною легкою ручкою, хлистиком і кивком, а також з підставкою на коротких ніжках. Для виготовлення кивка, краще підійде лавсан, як найчутливіший матеріал, який не боїться морозу.
 2. Волосінь. В якості основної волосіні краще використовувати монофільну волосінь, діаметром 0,14-0,16 мм. Плетінку краще не використовувати, так як вона на морозі моментально «дерев’яніє» і обмерзає.
 3. В якості грузила застосовують свинцеві дробинки або смужки зі свинцю. Вага грузила залежить від глибини місця лову і сили течії.

Оснастка “коромисло”

Це не складне оснащення у виготовленні, тому купувати його в магазині не має сенсу. Проблем в його виготовленні не повинно бути. Основне завдання оснащення – це розподіл повідків з гачками по обидва боки оснастки. Використовується два типи коромисла, залежно від матеріалу виготовлення:

 • З тонкого пружного сталевого дроту.
 • З відрізка ізоляції електричного дроту.

“Коромисло” з дроту

Що для цього потрібно:

 • Знадобиться відрізок тонкого, але пружного дроту, діаметром від 1,5 до 2 мм і довжиною близько 20 см. Для швидкого виготовлення оснащення краще скористатися шаблоном, так як в результаті цього будуть виходити практично однакові «коромисла».
 • Для виготовлення шаблону слід взяти відрізок дерев’яної дошки і на ній нанести олівцем точки, де передбачаються вигини. Їх має бути три, туди забиваються цвяхи, товщиною 3 мм. Довжина коромисла вибирається в 140 мм.
 • Наступний етап, виготовлення оснастки за шаблоном, роблячи петельки в місцях, де забиті цвяхи. Після цього оснащення знімають з цвяхів і видаляють зайвий дріт кусачками, а руками надають потрібну форму.
 • Наступний етап – це оснащення коромисла. Для цього, через три петельки протягують волосінь так, щоб на крайніх петельках залишалася зайва волосінь, до якої в’яжуться гачки №4 або №5. Відстань від петельок до гачків має становити 3-4 см, при цьому, волосінь повинна вільно переміщатися всередині петельок.
 • Кріпиться «коромисло» до основної жилки за допомогою центральної петельки. Поруч з центральним кільцем кріпиться кілька дробинок для грузу.

“Коромисло” з ізоляції

Цей варіант виготовлення відрізняється простотою:

 • Для цього потрібно мати відрізок ізоляції від електричного дроту довжиною до 150 мм.
 • Крізь отвір в трубочці простягається волосінь, до якої з двох боків трубочки кріпляться гачки. Відстань від трубочки до гачків – 5-7 см.
 • Трубочка затискається смужкою зі свинцю, яка буде служити грузом.
 • Після цього, відрізок ізоляції з гачками кріпиться до основної волосіні. Як варіант, можна скористатися карабіном.

Все про риболовлю тут.

Ловля ляща взимку на коромисло
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *