Ловимо ляща на мормишку | Рибалка, риба і риболовля

Ловля ляща взимку на мормишку

Ляща можна виявити практично в будь-якій водоймі, як у стоячій воді, так і з наявністю течії. Рибалкам подобається ловити його, так як це досить смачна риба, та й зловити можна великий екземпляр. Лящ однаково активно ловиться як влітку, так і взимку. При лові ляща взимку, основним знаряддям лову вважається зимова вудка з волосінню, на кінці якої кріпиться блешня. Видів і форм блешень досить багато. Їх можна зробити самому, що не дуже складно, або купити в магазині, якщо є зайві кошти.

Вибір мормишки на ляща

Глибина водойми

Ловля ляща взимку має свої особливості, пов’язані з характером водойми. Як правило, підходять водойми з великою глибиною, на кшталт водосховищ. У них вода не промерзає на значну глибину, в порівнянні зі ставками й озерами. Справа в тому, що лящ взимку перебуває на глибині ближче до дна, де він може знайти для себе їжу.

Цікавими місцями для ляща вважаються великі перепади глибин (складний рельєф дна). Взагалі, лящ водиться в водоймах, де глибина становить не менше 2 метрів, та й вода повинна бути чистою, тому в невеликих і дрібних ставках ляща навряд чи можна знайти. Він не виживе там, де виживе, наприклад, карась.

Колір блешні

Лящ, як і будь-яка інша риба, має свої смаки, які вгадати досить складно. Вони змінюються буквально кожен день і розраховувати на те, що він буде клювати на ту ж приманку, що і вчора – це помилка, яка залишить рибалку без улову. Вирушаючи взимку на риболовлю, в надії зловити ляща, доведеться запастися кількома моделями, що відрізняються як формою, так і забарвленням. Тільки такий підхід дозволить завжди бути з уловом. Для упіймання великих екземплярів можна використовувати коромисло.

Непогані результати показує блешня в формі банана, як стверджують деякі любителі зимового лову ляща. Вони так само вказують на те, що лящ віддає перевагу таким варіантам, як забарвлення «банана» в два кольори, наприклад, в чорний і в жовтий, або інші, схожі варіанти забарвлень. При цьому, не слід так відразу довіряти думці інших рибалок. Необхідно експериментувати, щоб перевірити ці припущення. Справа в тому, що на кожній водоймі може бути по-різному, та й умови риболовлі кожен раз істотно відрізняються.

Блешня Банан з вушком

Уловисті варіанти мормишок

Непогано було б озброїтися моделлю Блешня вольфрамова LJ МУРАХА. Вона виготовлена ​​і оформлена в золотистому кольорі, з наявністю на кінці невеликого червоного кембрика. Є моделі вагою 4,8 грама, а також 6,2 грама. Інші варіанти лову працювати не будуть, та це й зрозуміло, оскільки у риболовлі з льоду не так вже й багато варіантів. Лящ прекрасно реагує на цю модель, тому, купити її потрібно обов’язково.

Непогані результати показує і Блешня з вольфраму LJ PS БАНАН з петелькою SZH. Ця модель випускається в декількох вагових категоріях, так що є можливість підібрати приманку під конкретні умови лову.

Все про рибу та риболовлю тут:
https://top-shimano.com.ua/

Ловля ляща взимку на мормишку
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *