Ловля окуня на джиг | Рибалка, риба і риболовля

Ловля окуня на джиг

Раніше ми вже розглянули що за риба річковий окунь. Тепер розглянемо як його ловити на джиг і яке спорядження для цього саме краще підійде.

У сучасних любителів рибної ловлі є на озброєнні різні способи лову, що підкріплено наявністю різного інструментарію. Від наявності сучасних штучних приманок просто очі розбігаються. Це ж можна сказати і про інші елементи оснащення. З появою приманок з силікону, а також джигів, дало можливість урізноманітнити ловлю багатьох видів риб, у тому числі і окуня. Цей спосіб лову хижака не тільки цікавий, але і вельми результативний. Крім цього, це порівняно не дорого, оскільки за упаковку силіконових принад можна заплатити стільки, скільки за хорошу штучну приманку, на зразок воблера. Джигова риболовля доступна для любителів лову спінінга будь-якої категорії, будь то досвідчений спінінгіст або початківець. Через випадкові зачепи спінінгісти залишають в водоймах величезну кількість приманок. Чим дешевше приманка, тим не так шкода і прикро стає, як при втраті дорогого воблера.

Джигову риболовлю слід розглядати, як окремий напрямок в рибній ловлі, оскільки у неї є своя техніка, як і свої принади, які при інших техніках використовувати ніяк не можна. Джигова рибалка ділиться на кілька етапів, в які входить вибір снасті, вибір приманки, проводка приманки, а також виведення риби. Не слід забувати про те, що стоянку смугастого розбійника ще потрібно відшукати. Особливо це актуально по відношенню до незнайомої водойми. Всі етапи цікаві і доставляють масу задоволення. Але це не означає, що до цього процесу не обов’язково підходити серйозно. Від того, наскільки відповідально рибалка поставиться до цих етапів, залежить результат всієї рибалки.

Снасть для ловлі окуня на джиг

В першу чергу, потрібно зрозуміти, яка снасть підходить для лову окуня, оскільки від цього залежить досить багато. Слід враховувати і той факт, що крім окуня на приманку може зазіхнути інший хижак, більш серйозний. Вирушаючи в магазин за спінінгом, потрібно розуміти, який підійде, так як будь-який, якраз і не підійде. Крім того, що існує величезна різноманітність вудилищ спінінгів, вони ще й відрізняються деякими характеристиками. Не слід скидати з рахунків і той факт, що на ринку представлено безліч дешевих і неякісних моделей. Звичайно, можна розраховувати на допомогу продавця, але не всі продавці сумлінні і можуть підсунути зовсім невідповідний варіант. При цьому мало хто з них професіонали в цій справі, тому можуть запропонувати і залежаний товар.

Найголовніше – це правильно підібрати вудилище, котушку і волосінь.

Вибір вудилища

Можна сміливо вважати, що вудилище – це основний елемент снасті, тому потрібно починати саме з нього. При виборі вудилища слід звертати увагу на такі показники:

  • На довжину вудилища.
  • На його будову.
  • На його тест.


Довжина вудилища. Залежно від довжини вудилища можна здійснювати досить далекі і точні кидки. Певні умови риболовлі диктують умови вибору вудилища по довжині. Так, при ловлі на не великих річках або інших типах водойм, досить мати вудилище довжиною 2,1 метра максимум. Для лову з човна досить вудилища мінімальної довжини, так як з довгим вудилищем звертатися в човні незручно, та воно й не потрібно. При ловлі на великих водоймах можна озброїтися спінінгом вудилищем, довжиною 2,4 метра. Для ловлі окуня цього цілком достатньо.

Будова вудилища – це здатність вудлища згинатися. Залежно від ладу вудилище може гнутися повністю або частково. Наприклад, у вудилища з короткою будовою гнеться тільки вершинка. Вудилище з середньою гнеться наполовину, а вудилище з повільною згинається практично до самої рукоятки. Кожна будова має, як свої плюси, так і свої мінуси.

Вудилища швидкої будови відрізняються найвищою чутливістю, тому дозволяють відчути навіть самі обережні клювання. Подібні бланки дають можливість здійснювати далекі кидки, а також робити різкі підсічки. На жаль, в разі клювання великого екземпляра риби, вудлище не так ефективно гасить ривки риби, тому можливі сходи. При лові окуня, коли на спінінг трапляються екземпляри, величиною до півкілограма, а то і менше, цей фактор особливого впливу на процес риболовлі надати не зможе.

Вудилища повільного ладу не так чутливі, тому відчути дно водойми проблематично. За допомогою таких бланків неможливо здійснити далекі і точні кидки, хоча за допомогою такого вудилища можна витягти досить великий екземпляр навіть на тонку волосінь, так як воно відмінно гасить ривки потужної риби.

 
Вудилища середньої будови відносяться до тих бланків, які займають «золоту середину». Вудилища здатні гасити ривки риби і з їх допомогою можна закинути приманку досить далеко, тим більше, якщо застосовуються приманки невеликої ваги. Можна сміливо говорити, що це просто ідеальний варіант, особливо для початківців спінінгістів.

Для лову окуня краще підійдуть вудилища швидкого і середнього ладу, оскільки необхідно відчувати дно водойми, а також своєчасно реагувати на клювання.

Тест – це показник, який вказує на те, приманки якої ваги допустимо використовувати, щоб риболовля була найефективнішою. Як правило, на бланку вказується нижня і верхня межа тесту, наприклад, 6-12 грамів. Це означає, що рибалка буде найбільш результативною, якщо використовувати штучні приманки, вагою від 6 до 12 грамів. Вихід за межі цих параметрів не бажаний. При ловлі на більш дрібні приманки не вдається контролювати приманку належним чином, а при виборі більш уловистих приманок можна просто вивести вудилище з ладу, зламавши його.

Для полювання за окунем краще віддати перевагу вудилищам з тестом від 5 до 25 грамів. Можна сказати, що таке вудилище універсальне і прекрасно підходить для новачків. Тільки після того, як снасть буде освоєна, можна звернути увагу і на інші бланки вудилищ, що мають різну будову і тести.

Вибір котушки

При ловлі окуня не попадаються дуже великі екземпляри, тому підійде безінерційна котушка, розміру 1000-2000, але якісна з хорошими показниками. Краще вибирати з моделей відомих виробників. Дешевий варіант краще не розглядати. Якісна котушка прослужить набагато довше, та й не підведе в самий невідповідний момент. Щоб вибрати гарну котушку, потрібно взяти її в руки і спробувати, наскільки легко і безшумно вона обертається. Вважається, що в хорошій котушці має бути не менше 3-х підшипників.

Вибір волосіні (жилки)

Волосінь так само слід вибирати, виходячи з умов риболовлі. Можна використовувати, як класичну монофільную волосінь, так і плетену волосінь. Для монофильной волосіні досить діаметра 0,15-0,25 мм, а для плетінки досить товщини від 0,1 до 0,15 мм. Можна віддати перевагу плетінці, особливо при лові на течії, оскільки вона міцніша і можна обмежитися тонкої волосінню, яка чинить менший опір воді. До того ж, вона не розтягується і через це снасть виходить більш чутливою. При ловлі на більш коротких дистанціях це не має принципового значення, тому можна обійтися монофильной волосінню, тим більше, що вона значно дешевше. Особливо це актуально для початківців спінінгістів, які тільки освоюють техніку і тактику джиговой лову.

Деякі рибалки роблять так: намотують частину монофільної волосіні і до неї додають потрібний відрізок плетеної жилки. Головне – це правильно і надійно з’єднати ці 2 відрізка, щоб вони не заважали комфортній ловлі окуня. З іншого боку, не бажано мати на основній волосіні додаткових вузлів, так як в один прекрасний момент він зіпсує весь процес.

Ловля окуня на джиг
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *