Коли і як піймати окуня | Рибалка, риба і риболовля

Ловля окуня в різні пори року і доби

У різні періоди сезонів, окунь може перебувати на різних водних горизонтах. Дрібні і середні особини воліють перебувати в заплавах з густою водною рослинністю. З приходом осені, вони все переміщуються на відкриті ділянки водойми. Що стосується великого окуня, то він основний час знаходиться на глибині і піднімається звідти лише вранці та пізно ввечері.

Окунь – зграйна риба. Кожна зграя може налічувати від 10 до 15 особин. Так що, впіймавши одного смугастого хижака, можна розраховувати на наступні клювання.

У водоймах зі стоячою водою окунь любить знаходитися в сусідстві з глибоко зростаючими рослинами, поруч з не забрудненими місцями. У річках окунь так само обживає зарості, а при їх відсутності, місця зі слабкою течією, де є підводні нагромадження каменів, валунів. Окунь починає ловитися на світанку і закінчує клювати з заходом сонця. У порівнянні з іншими видами риб, окунь вночі не ловиться. Найбільшу активність він проявляє в теплий сонячний день рано вранці і на заході сонця. У ці періоди на полювання виходить великий окунь, після того, як він цілий день провів в укритті на глибині.

Ловля в теплу пору

Навесні, влітку і восени окунь ловиться як зазвичай, а ось з приходом зими багато чого змінюється. Найактивніше окунь ловиться після закінчення 1,5-3-х тижнів після льодоставу. Причому, ловлять окуня взимку на тих же ділянках акваторії, що і влітку. У розпал зими, окунь розбивається на нечисленні зграї, по 5-7 особин і мігрує по всій водоймі, в пошуках глибших місць. Холодна вода змушує окуня йти зі звичних місць.

Ловля взимку

Гарне клювання окуня взимку спостерігається в тиху, безвітряну погоду з морозом від 10-ти до 20-ти градусів. Як правило, активність окуня спостерігається в ранкові та вечірні години.

Даний відеоролик містить інформацію про лов окуня на живця влітку з використанням донної снасті. Тут же можна побачити, як правильно насаджувати живця на гачок.

Ловля на живця – це цікавий і досить ефективний спосіб лову окуня та інших хижих видів риб. При цьому, слід зауважити, що ловля на живця заборонена в Європі і вважається варварським видом риболовлі. І все ж, наші рибалки повсюдно практикують ловлю хижої риби на живця.

Найцікавіші факти про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Ловля окуня в різні пори року і доби
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *