Ловля плотви на фідер | Рибалка, риба і риболовля

Ловля плотви на фідер

Де ловити?

Будь-яка риболовля, включаючи і фідерну ловлю плотви, починається з пошуку перспективного місця. Якщо говорити про річки, то тут місця зосередження плотви змінюються в залежності від сезону. Ранньою весною на плотву з фідерними снастями краще і не виходити – толку не буде, оскільки риба йде на мілководдя, на підтоплені під час повені луги, де в якості корму їй вистачає різної рослинної їжі, дрібної живності (жучки-павучки та інші).

Ловити плотву на фідерне вудилище можна після повені, з часу входження річки в берега. Стоянки великої риби в цей час виявляються на нижніх брівках русла, на чотирьох-п’ятиметрової глибині. Саме тут велика ймовірність виловити великі екземпляри плотви.

Невеликі плотвички тримаються на річковому або озерному мілководді, недалеко від рослинності, де можна сховатися від хижаків. Вага риби в косяках такої плотви, як правило, не перевищує ста грамів. Ці відомості і допоможуть вибрати місце для лову – великої або дрібної плотви.

Але яке б не було вибрано місце, фидерная рибалка передбачає постійне підгодовування риби, і вибір підгодовування і наживки грає істотну, якщо не сказати – головну роль.

Яке вибрати підгодовування і наживку?

Наживка для лову плотви на вудилище знову-таки вибирається, виходячи з сезону року. Навесні плотва віддає перевагу тваринній наживці, оскільки в цей час року її меню в основі своїй і складається з черв’яків, личинок комах, дрібних ракоподібних, що вимиваються водами паводку з навколишніх лугів, з берегів.

Навесні

В середині і ближче до кінця весни в якості наживки на фідер можна використовувати опариша, дощового черв’яка, мотиля, з них можна на свій розсуд складати збірну наживку.

Відносний мінус черв’яка в тому, що він служить бажаною приманкою для інших риб: зрозуміло, що, якщо замість очікуваної плотви вам почнуть потрапляти окунькі, піскарі і йоржі, навряд чи ви відчуєте радість. Тому і ловити її на вудилище краще комбіновано з гнойового черв’яка і опариша. Навесні така приманка – оптимальний для плотви варіант.

Влітку

Настало літо, і воно вносить свої корективи в меню плотви: поява різних злакових визначають перехід риби на рослинне харчування. Тому і для наживки в літні місяці підійде перловка і пшениця, кукурудза і нелущений горох. При цьому останні служать відмінною приманкою саме для великих екземплярів, часом і більше кілограма.

На перловку в основному йде невелика плотвичка, хоч часом і трапляються рибини до пів кілограма. Якщо відкрите «полювання» на трофейні екземпляри, то краще за все в якості наживки для риболовлі з фідерними снастями використовувати кукурудзяно-горохові «бутербродики».

Підгодовування (Прикормка)

Одна з найважливіших, якщо не найважливіша складова фідерної риболовлі – підгодовування. Це стосується і ловлі плотви, і інших мирних прісноводних риб. Підгодовування для фідерних снастей відрізняється для річкового лову від озерного. При цьому поділяють прикормку для підгодовування і для риболовлі.

Відмінність «річкового» підгодовування від «озерного» в більш густій консистенції, що не дає їй розвалюватися на частинки відразу: потрапляючи на дно, вона лежить і потроху донним плином вимивається, збираючи на годівлю плотву. На дні озера, в умовах відсутності течії, приманка повинна сама розпадатися для залучення риби. Занадто густа і щільна, вона грудкою ляже на дно без всякого толку, тому і готувати прикормку необхідно більш пухкою і легкою.

Більше про плотву в цій статті https://top-shimano.com.ua/plotva/

Приготування підгодовування для плотви не вимагає особливих зусиль і витрат часу. Основою може стати для фідерного лову люба каша, але краще через забарвлення і приємний для риби запах – пшоно. До обраної основи можна додавати і тертий горох, і пшеницю, і перлову крупу. Підійде сухарна крихта, відварна картопля. Підсилюють ефект ароматизатори і атрактанти, які залучають плотву.

Щоб всі вхідні в рецепт компоненти трималися, що не розвалилися завчасно, слід скористатися рибальським клеєм або глиною в якості сполучної частини. Готувати прикормку краще вже на рибалці, користуючись для приготування водою «рідної» для риби водойми – озера або річки. Готуючи озерну приманку, додавайте менше сполучних речовин і води, ніж для річкової.

Якщо ви активно використовуєте ароматичні добавки для залучення риби, то основне в цій справі – дотримання заходів. Якщо перестаратися з ароматами, то замість залучення, рибу можна запросто відлякати. Суворе дотримання рекомендацій дозволить все зробити правильно і не забувайте: якщо ви не відчуваєте запаху приманки, то це зовсім не означає, що риба виявиться тієї ж думки. Вона-то якраз і буде чути аромат вашого частування!

Підгодовування для лову фідерним вудилищем готувати потрібно густе, щоб воно довше затрималося в годівниці. Ось в таку прикормку можна і ароматичних компонентів трошки більше додати для залучення плотви.

Все підготовлено, і тепер результат вашої риболовлі на фідер буде залежати від вірно обраного місця, хороших підгодовувань і рибальського успіху!

Ловля плотви на фідер
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *