Ловимо раків раколовкою | Рибалка, риба і риболовля

Ловля раків на раколовки

Взимку також можна ловити раків, причому в цей період часто трапляються великі раки. А це вдвічі приємніше, оскільки у великому раку набагато більше м’яса, а м’ясо у них дуже смачне та корисне.

Найкраще їх ловити в цей період раколовками. Це досить ефективна снасть, яка дозволяє ловити раків, як взимку, так і влітку. Причому технологія риболовлі майже ідентична. Якщо був досвід лову раків влітку, то взимку це вийде обов’язково.

Раколовки

На зиму раки переміщаються на глибші місця, де є відповідний температурний режим. Але рак не сидить на одному місці і часом відвідує мілини. Їх активність хоча і знижується, але дуже незначно, тому раків можна ловити постійно. Головне, правильно це робити.

Зимові раколовки

Для початку слід визначитися з місцем, після чого в льоду проробляється лунка з таким розрахунком, щоб в неї пройшла раколовка. Якщо бути точним, то розмір лунки повинен відповідати розміру раколовки, так як конструкції снастей можуть відрізнятися між собою. Щоб зловити раку взимку, підійде будь-яка форма раколовки, аби вона була відповідним чином змонтована.

У будь-якому випадку, діаметр лунки повинен бути таким, щоб снасть вільно проходила через лунку, і її можна було без проблем встановити на дні.

Раколовка встановлюється з допомогою будь-якої палиці, яких на водоймі хоч греблю гати. При цьому потрібно стежити, щоб раколовка була правильно встановлена ​​і, були відкриті всі отвори, куди могли б залізти раки.

Завдання полягає в тому, щоб заманити раків в снасть. Для цього використовуються шматочки риби, закріплені в центрі снасті. Краще, якщо риба тільки що порізана, тоді запах риби швидко пошириться, і раки почнуть сповзатися до своєї жертви.

Якщо риби немає, то можна взяти курячі тельбухи або іншу їстівну приманку для раків, на зразок хліба з часником.

Приманка для раків

Найпоширеніші приманки для лову раків: свіже м’ясо, м’ясо риби, хлыб з часником. Перевіряється раколовка настільки часто, наскільки велика популяція раків у водоймі. Якщо через годину в раколовці раків не виявилося, значить раків у ставку мало і можна сміливо залишати снасть на ніч. Якщо і ніч дає слабкі результати, то снасть можна залишати на добу.

Слід стежити за тим, щоб улов відповідав потребам. Не можна ловити підводних мешканців через наживу. Рано чи пізно можна залишитися взагалі без раків, так як їх можна просто всіх виловити, тим більше раколовкою.

Про рибу та риболовлю читайте тут:
https://top-shimano.com.ua/

Ловля раків на раколовки
3 (60%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *