Особливості зимомої риболовлі | Рибалка, риба і риболовля

Ловля риби на течії та мілководді взимку

Розглянемо як ловити рибу на течії, на глибині та мілководді? Чи варто використовувати підгодовування та як краще його доставити на місце лову. Все про годівниці.

Ловля риби на течії взимку

В таких умовах слід враховувати той факт, що мотиль сам по собі дуже легкий і його легко забирає течією. Щоб цього не сталося, мотиля змішують з річковим піском і доставляють в точку лову за допомогою годівниці. Навіть сильна течія не в змозі швидко забрати мотиля з точки лову. При сильній течії, як правило, пробивають додаткову лунку для підгодовування, яка розташовується трохи вище за течією. Такий підхід дозволяє збільшити ефективність підгодовування.

Якщо передбачається ловити мирну рибу, то краще, якщо підгодовування розташовується на дні водойми в точці лову і довго не розмивається. Для цього, його ущільнюють і обтяжують, роблячи з підгодовування щільні кулі і опускаючи їх на дно за допомогою годівниці. Підгодовування повинно довго утримуватися на одному місці і не нестися течією.

Ловля риби на великих глибинах

При відсутності течії завдання по підгодовуванню риби сильно спрощується, але якщо глибина значна, то проблема залишається. Справа в тому, що поки підгодовування опуститься на дно, то воно може розвалитися на складові ще до того, як воно досягне дна.

Якщо риба розташовується на певній відстані від дна, то підгодовування працює зовсім по-іншому. Воно повинно опуститися на дно, залишаючи за собою кормову хмару, залучаючи рибу. Якщо зліпити щільні кулі, то вони швидко опустяться на дно, відхилившись убік від лунки, не виконавши своєї роботи. Тому, ліпляться кулі, але не щільні, щоб вони розсипалися ще до того, як досягнуть дна, залишаючи за собою кормову каламуть.

Завдання може спроститися, якщо використовувати годівницю, розкриваючи її на відстані 1-1,5 метра від дна. У такому випадку підгодовування буде рівномірно розподілятися на дні водойми, збираючи рибу в одну точку лову.

При повторному пригодовуванні висоту розкриття годівниці слід збільшити десь на 1 метр, інакше риба не буде клювати так само активно, як в перший раз. При використанні годівниці для підгодовування риби бажано додавати кормового мотиля.

Ловля риби на дрібних ділянках

При ловлі риби на мілководді особливих вимог до способу підгодовування не існує. В даному випадку, досить кидати підгодовування безпосередньо в лунку. При цьому, консистенція підгодовування може бути досить пухкою, або мати консистенцію порошку.

Таке підгодовування, потрапляючи в воду, одразу починає розчинятися, створюючи ароматну кормову хмару, яка відразу ж починає працювати, залучаючи рибу. Тому, в таких умовах можна відмовитися взагалі від годівниці, закидаючи підгодовування або мотиля в лунку безпосередньо рукою.

У періоди відлиги, мотиля і підгодовування насипають гіркою поруч з лункою. При кожній проводці або дещо рідше, в лунку засипається щіпка цього підгодовування, після чого риба піднімається за ним ближче до поверхні. Така ж техніка підгодовування використовується і в інших умовах лову, так як вона дозволяє регулярно підкидати підгодовування в лунку і мати кормову хмара. Але це актуально, якщо відсутня течія. При наявності течії ця техніка, природно, не годиться і без годівниці тут не обійтися. Перевага годівниці в тому, що вона утримує корм на одному місці в точці лову, збираючи навколо зацікавлену рибу.

Риболовля може виявитися результативною тільки в тому випадку, якщо рибалка правильно використовує свої рибальські снасті і правильно вибирає та доставляє підгодовування в точку лову.

Справа в тому, що варіантів застосування зовсім небагато, якщо порівняти зимову риболовлю з літньою. Навколо лише лід і тільки одна лунка, пробита для лову. Тут дуже важливо по максимуму використовувати свої вміння. Це так само стосується і самостійного виготовлення годівниці для зимової риболовлі. Як видно, складнощів особливих немає, та й особливих матеріалів не потрібно. Потрібно тільки проявити свої вміння, знайти трохи часу і запастися терпінням.

Все найцікавіше про риболовлю тут:
https://top-shimano.com.ua/

Ловля риби на течії та мілководді взимку
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *