Ловимо щуку на спініг | Рибалка, риба і риболовля

Ловля щуки на спінінг

Щука – це хижа риба, яка з успіхом ловитися на хижі снасті, в тому числі і на спінінг. Вибравши надійний і потужний спінінг, можна вирушати на полювання за хижаком, хоча ловити спінінгом не так й просто, як здається на перший погляд.

Календар лову щуки на спінінг

Весна

Навесні, коли щука голодна, ловити її найпростіше, оскільки вона може атакувати будь-яку приманку. У преднерестовий період вона прагне швидко набратися сил, щоб вчасно відкласти ікру. В березні, коли лід тільки зійшов, щука ще досить пасивна, оскільки вода не достатньо прогрілася. В березні щука ще не кидається на все, що рухається і, щоб її зловити треба витратити чимало сил. У цей період щуку провокують на клювання, застосовуючи певні види приманок і різні методи проводки. Як правило, в березні використовують джигові приманки, так як щука ще знаходиться на глибині.

У квітні, коли вода вже почала прогріватися, щука потихеньку активізується і починає виходити на мілину. Починаючи з травня, зубасту хижачку можна ловити практично у всіх горизонтах, в тому числі і по поверхні. З цього періоду можна застосовувати плаваючі або нейтральні воблери.

Літо

У літній період, де прогріті всі шари води, щука активно клює протягом усього дня, але в дуже жарку погоду, краще ловити рано вранці або пізно ввечері. Починаючи з червня до липня – це найкращий час для полювання на щуку. Вона добре ловиться на приманки, що мають агресивні кольори та малюнки.

Починаючи з липня, коли встановлюється справжня літня спека, щука йде в місця з прохолодною водою. У цей період хижачка не така агресивна і більше реагує на приманки з природним забарвленням, що рухаються з не великою швидкістю. Починаючи з липня і до середини серпня, уподобання щуки не змінюються, а ось з середини серпня вона знову починає активізуватися.

Осінь

Зі зниженням температури води, щука починає більше харчуватися, так як їй потрібно більше енергії для пересування, плюс до всього їй необхідно робити запас поживних речовин на зиму. В осінній період полювання на щуку може виявитися найрезультативнішим. У вересні щуку ще можна зустріти на мілинах, так як вода ще встигає прогріватися. Жовтень ще не заганяє щуку на глибину.

У жовтні для лову щуки застосовують більші приманки. Це можуть бути як воблери, так і обертові блешні. У цей період не обов’язково використовувати приманки агресивних кольорів. В листопаді щука продовжує харчуватися, але вона йде на глибину разом з рештою рибою. Тому в листопаді найрезультативнішим буде джиг. Якщо застосувати донні снасті, то краще взяти оснастку з відвідним повідцем, а в якості приманки використовувати живця.

Як піймати щуку взимку читайте в статті.

Ловля щуки на спінінг
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *