Ловля щуки на живця | Рибалка, риба і риболовля

Ловля щуки на живця

Зубаста хижачка – це один з найпоширеніших хижих видів риб, що населяють наші водойми. Протягом багатьох століть людина придумала безліч способів, як зловити щуку. Ловля на живця – це спосіб, який був придуманий людиною ще на зорі цивілізації. Багато рибалок використовують його в наші часи.

Застосування природних насадок на гачок дає непогані результати, оскільки живець поводиться в товщі води досить природно, чого не скажеш про штучні приманки, хоча вони і копіюють в воді рух не великої рибки. Ця стаття розрахована на те, щоб ознайомити читачів з тим, як правильно насадити живу рибку на гачок, щоб вона довго залишалася живою і приманювала хижачку.

Які ж переваги ловлі на живця?

Як правило, ловля хижої риби на живця завжди дає позитивний результат, оскільки хижа риба досить часто реагує на природну приманку. До переваг такого способу лову хижої риби слід віднести:

 • Універсальність способу, оскільки живу рибку можна використовувати при будь-яких варіантах оснасток, незалежно від пори року.
 • Нескладно мати приманку, оскільки живу рибку можна впіймати в тому ж водоймі, де планується ловити щуку.
 • Дешевизна способу, так як не потрібно додаткових витрат на дорогі штучні приманки. До того ж спорядження виходить таким же дешевим.
 • Застосування природної приманки не вимагає використання додаткових матеріалів і засобів, що дозволяють залучити хижачку

Крім достоїнств цього методу риболовлі, є один суттєвий недолік, пов’язаний зі зберіганням спійманої рибки. Крім цього, проблема ускладнюється, якщо приманку доводиться транспортувати до водойми. Такий спосіб риболовлі не рахується динамічним, як наприклад риболовля спінінгом, тому не всі рибалки від неї в захваті, особливо молодь.

Де ловити щуку?

Ловля на живця не має ніяких обмежень, тому ловити щуку можна в будь-якому місці водойми, незалежно від глибини і наявності течії. І все ж, щуку краще ловити:

 • У заплавах, затоках, в рукавах річок і протоках на середніх глибинах і при наявності водної рослинності.
 • На річках, на озерах і на інших водоймах на кордоні чистої води і рослинності.
 • На великих акваторіях з плином або без нього.
 • В межах підводних укриттів, які представлені затопленими корчами, острівцями водоростей, невеликими острівцями і т.д.

З приходом осені, коли щука йде на глибоководні ділянки, перспективними ділянками можуть виявитися руслові звали, глибинні ямки, райони зворотних течій і вири, плеса і інші місця, де щука може харчуватися і де вона відчуває себе більш комфортно.

Більше про щуку можете почитати тут.

Як правильно вибрати живця на щуку

У раціон харчування хижака входять різні харчові об’єкти тваринного походження, в тому числі і не велика рибка різних видів. Вибираючи живця для риболовлі, необхідно віддавати перевагу тій рибку, яка водиться в тому ж водоймі, що і щука. Подібна приманка для щуки більш краща, ніж спіймана в іншій водоймі.

При ловлі щуки на різних водоймах, особливо тих, які не мають течії, найкращий варіант живця – це не великий карась. Як зловити карася тут. Вважається, що карась найбільш підходить, тому що:

 • Рибка досить живуча, оскільки не чутлива до нестачі кисню.
 • Карася неважко піймати на будь-якій водоймі. Таку рибку можна купити в будь-якому рибальському магазині, хоча в цьому випадку доведеться подумати про те, де її зберігати.
 • Карась легко і без проблем насаджується на гачок

На водоймах зі стоячою водою можна використовувати в якості живця дрібного лина, хоча цю рибку зловити не просто, та й не скрізь вона водиться. Тому підійдуть і такі види риб, як плотва, краснопірка, верхоплавка і т.д. Для лову щуки підійде риба, величиною від 5 до 30 см, що залежить від передбачуваних обсягів видобутку.

Важливо знати! Щоб зловити трофейну щуку, доведеться використовувати досить великого живця, розміром з долоню і не менше.

При ловлі на річках, в якості живця використовують таку рибку, як синець, лящ і т.д. Коротше кажучи, в якості живця підійде будь-яка риба, яку вдасться зловити на річці, як окунь, піскар, бичок, йорж і т.д.

 Щоб не втрачати дорогоцінний час на рибалці, краще живця заготовляти заздалегідь, але тоді доведеться вирішувати питання з його зберіганням і транспортуванням.

Як насадити живця?

Існує кілька способів, які дозволяють насадити на гачок живця так, щоб він довго залишався в воді активним. Багато що в цьому питанні залежить від того, яке застосовується оснащення і які умови риболовлі. Найпростіший варіант – це насадження живця за спину, незалежно від того, який застосовується гачок.

Можна зачепити рибку за губу, при цьому потрібно враховувати, що у деяких видів риб, губа слабка і довго не витримує навантаження. Крім цього, виходить ненадійне кріплення живця по ряду інших причин. При клюванні щука може просто збити живця з гачка. Подібний спосіб кріплення живця більше годиться для лову окуня на ходову донку.

Існує і більш надійний спосіб, коли поводок проходить через зябра рибки. В результаті такого кріплення, мальок досить надійно утримується на снасті. При цьому живучість рибки залишається на тому ж рівні. Єдиний недолік подібного варіанту кріплення – це складність і трата дорогоцінного часу.

Як варіант, можна насадити живця відразу на пару гачків, при цьому один гачок можна протягнути через зябра, а інший закріпити за спинку риби. Не дивлячись на надійність цього варіанта, такий процес відбирає у рибалки масу часу.

Ловля щуки на живця
5 (100%) 4 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *