Ловля сома літом і восени. | Рибалка, риба і риболовля

Ловля сома літом і восени.

Літня наживка.


Сом воліє активізуватися в досить теплій воді. Варто тут нагадати, що нерест сома відбувається в умовах, коли температура води знаходиться на позначці + 18ºС. Тому, в літній період, коли на вулиці стоїть справжнє тепло і прогріті всі верстви води, сом найбільш активний. Найвища активність цієї риби припадає на липень-серпень місяці. В цей період сом веде нічний спосіб життя. Вдень він може відпочивати в заростях водної рослинності або на глибині, в ямах. Дуже добре сом ловиться в похмурі дні, коли він може виходити на «полювання» в денний час.Вдень сом може виходити зі своїх укриттів при лові на квок при будь-якій погоді. Доброю результативністю відзначається рибалка на сома в туман.

Найбільш ефективними, в цей період, можуть виявитися такі приманки:

  • живець;
  • сарана;
  • молюски;
  • жаба;
  • виповзок;


У літню пору у сома є величезний вибір в плані їжі. Це і жаби, і риба, а також інші дрібні тварини, які з якихось причин опинилися у воді. Тому найбільш привабливими виявляться саме ті наживки, які входять в щоденний раціон.

 
Залежно від використовуваної приманки проводиться закид снасті на певну відстань. Якщо використовується жаба, то можна обійтися коротким занедбаністю, а якщо це живець, то краще закинути його подалі.

Щоб зловити на кожушок більшого примірника, вагою вище 3-х кг, потрібно насаджувати не менше 10-ти виповзків на великий гачок.


Осіння наживка

В осінній період сом добре ловиться вранці або ввечері, а коли на вулиці стоїть туман, то сома можна ловити як удень, так і вночі. У цей період сом знаходиться вже на глибині, в ямах, звідки і доведеться його діставати за допомогою донних снастей. При цьому, сом, як і інші види риби, намагається запастися поживними речовинами, тому осіння риболовля може виявитися найрезультативнішою при правильній рибальської стратегії. В цей сезонний період краще використовувати такі наживки:

  • живець;
  • молюски;
  • ракові шийки;
  • виповзок

.
Застосовуючи подібні наживки можна завжди розраховувати на улов, але не варто забувати і про важкої артилерії, такий, як смажений горобець або тельбухи з домашньої птиці. Деякі рибалки застосовують ковбасу і кров’янку, в якості приманки. І це не дивно, оскільки кров неодмінно привертає сома. У рибальських магазинах можна купити Бойл з ароматом крові. На деяких водоймах подібні приманки виявляються найбільш результативними.

Як правило, рибалки закидають відразу кілька снастей, з різним видом приманок. Якщо сом клюнув на живця, то є сенс замінити всі інші наживки на живця. Це може вказувати на те, що сом в даний момент вважає за краще саме живця.

На одному перспективному районі озера можна зловити до 10-ти сомів різного розміру. Тому в разі клювання сома, можна сміливо розраховувати на улов. Сом може мігрувати по водоймі і розраховувати на такий же улов на наступній риболовлі не слід.

Як ловити сома навесні тут
https://top-shimano.com.ua/lovlya-soma-vesnoyu-nazhyvka-na-nogo/

А що за риба сом можете прочитати тут
https://top-shimano.com.ua/som-shho-to-za-ryba-taka/

Ловля сома літом і восени.
5 (100%) 7 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *