Ловля сома на черв'яка виповзка. | Рибалка, риба і риболовля

Ловля сома на черв’яка виповзка.

Сом – це велика і дивовижна риба, яка населяє більшість водойм з проточною водою. Крім цього, його можна зустріти і в водосховищах, а також у великих ставках або озерах. При певних умовах сом може вирости в довжину до 5-ти метрів і важити при цьому близько 400 кг. Спіймати подібного екземпляра не так легко, тим більше, що його не так просто витягти з води.

В основному, трапляються особини, вагою не більше 15-ти кілограмів. У деяких водоймах, виловити сома, вагою 50 кг – це звичайна справа. Більше про те, що то за риба така сом можете прочитати тут.

 
Сом ловиться на абсолютно різні насадки. Головна умова – наживка повинна мати тваринне походження. Це може бути жива чи мертва риба, окремі шматки риби або м’яса, потрухи свійської птиці, жаби або равлики, а також смажений горобець або голуб. Список приманок може складатися з безлічі пунктів. Серед цієї безлічі є одна, досить поширена і доступна приманка, така як черв’як або кожушок. Природно, що звичайні, середньостатистичні червяки, тут не котируються, а ось черв’як кожушок, який має величезні розміри, у порівнянні з класичним хробаком, як раз те, що потрібно. На кожушка можуть ловитися екземпляри вагою від 2-х до 15-ти кілограмів, чого цілком достатньо, щоб отримати масу вражень. При цьому, потрібно бути готовим до того, що наживку захоче спробувати більш велика особина.

Сом з задоволенням реагує на подібну наживку. Крім цього, на кожушка може піти сом, вагою до 2-х кг, чого не скажеш про такі наживки, як живець або жаба. Мало того, червяком може зацікавитися інша, не менш цікава риба, така як сазан, короп, великий карась.

На що ловиться сом .

Як правило, сома ловлять на донку або на фідер, як його зараз називають. Головна вимога – це міцність і надійність. В даному випадку, на вудилище не варто економити, тим більше застосовувати не дорогі китайські вудлища. Сом, вагою 5 кг і більше надає гідний опір і здатний обірвати слабку снасть або поламати телескопічне вудилище китайського виробництва.

Застосовується штекерное вудилище, що складається з двох колін, довжиною 2,7-3,0 метра.

До вудилища кріпиться волосінь, товщиною не менше 0,5 мм. Волосінь підбирається, виходячи з постійно трапляються примірників. Краще перестрахуватися і встановити волосінь, діаметром до 1,0 мм. Що стосується плетінки, то діаметра 0,5 мм цілком достатньо.

Пропорційно потужності вудлища і волосіні, підбирається безінерційна котушка, здатна вмістити до 200 метрів волосіні, відповідної товщини (0,5 мм).

Гачок підійде №10 або більше. Гачок слід кріпити до повідця, товщина якого може бути більше діаметра основної жилки.

При лові з човна допустимо використовувати найпростішу донну снасть. Вона складається з мотовила зі спеціальною ручкою, яка спрощує процес риболовлі. В даному випадку, основна вимога – це зручність. Підбір інших елементів снасті здійснюється за тими ж критеріями. Тут не потрібні далекі кидки, тому рибалка сильно спрощується.

Техніка і тактика ловлі риби.

Для початку, слід навчитися правильно насаджувати хробака (кожушка) на гачок. Основне завдання полягає в тому, щоб максимально замаскувати гачок. З цією метою на гачок насаджується ціле гроно черв’яків. Мало того, подібна купка активних черв’яків не залишить без уваги голодного сома. Як правило, на гачок насаджується від 2-х до 4-х величезних черв’яків (виповзків), пронизаних з усіх боків гачком. При цьому, гачок повинен бути надійно укритий під товщею приманки. Сом, перед тим, як проковтнути ласу купу хробаків, захоче спробувати її. Якщо абсолютно випадково, він наколеться на вістря гачка, то негайно відмовиться від наживки.

 
Якщо закинути гачок з одним виповзком, то це навряд чи зацікавить сома, але зможе зацікавити інших представників підводного світу, таких як сазан, лин, карась, плотва та інші. У будь-якому випадку, рибалка виявиться корисною.

Ловля сома на черв’яка виповзка.
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *