Ловля сома тролінгом на воблер | Рибалка, риба і риболовля

Ловля сома тролінгом на воблер

У даній статті буде описано, яким чином спіймати сома використавши воблери. Тут же можна буде дізнатися, що таке тролінг і в чому полягає його особливість при лові сома. Не залишаться без уваги кращі моделі воблерів, а також розкрита техніка їх застосування.
Цей спосіб лову, передбачає наявність рушійного плав-засоби. Якщо застосовується човен без двигуна, то такий метод називається «доріжка», так як човен приводиться в рух за допомогою весел. З появою гумових човнів і моторів до них, завдання дещо спростилася і зводиться до того, щоб управляти роботою двигуна і коригувати напрямок руху човна. При цьому вудилища на човні закріплюються жорстко. На кожному вудилище є по одній приманки, яка рухається за човном. Гра приманки здійснюється внаслідок руху самого човна.

 
Тролінг

Розрізняються два типи «троллінгу»
Морський тролінг, де використовуються дуже потужні снасті, так як може клюнути досить велика риба. Як правило, в морському троллінге застосовуються мультіплікаторних котушки, що вміщають до 1000 м волосіні, діаметром до 4-х мм.
Річковий тролінг. Він передбачає використання не таких потужних снастей, хоча при лові сома також застосовуються мультіплікаторних котушки, але з меншою кількістю волосіні. Замість потужних морських вудилищ можливе застосування звичайних, але надійних вудилищ спінінгів.
«Троллінговая» ЛОВ СОМА НА воблер
Трофейний екземпляр сома може досягати ваги в 50 кг і більше, тому потрібно подбати про надійну снасті.

Вудилище

Для цього застосовуються міцні вудилища спінінгів. При ловлі з човна немає необхідності мати довге вудлище, тому підійдуть бланки довжиною до 3-х метрів. Не слід вибирати телескопічні вудилища, так як вони навряд чи зможуть витримати таке навантаження. Найкраще вибрати штекер з тестом від 100 до 150 г.

котушка
котушка

Все частіше, для лову великої риби, застосовуються морські (мультіплікаторних) котушки. Загальна вимога – це міцність, яка може бути забезпечена тільки металевими деталями конструкції. На шпулю повинно намотуватися не менше 100 м волосіні. Можливе застосування регульованої ручки, яка може забезпечити нормальний важіль при виведенні великого екземпляра. Не зайвим буде і наявність інших функцій, наприклад тріскачки, яка завжди зможе просигналізувати при клюванні, якщо увагу рибалки переключено на іншу проблему.

волосінь
Для троллінгу підійде як монофільна, так і плетена волосінь, відповідного діаметру. Можна порекомендувати волосінь фірми Salmo.

решта комплектуючі
оснащення

На інших комплектуючих, таких, як вертлюжки, заводні кільця, карабіни, застібки, економити не варто, тим більше, якщо снасть готується на сома. Вибираючи відповідні елементи, слід звертати увагу на пропорційність потужності основних елементів снасті і додаткових.

Воблери на СОМА ПРИ ЛОВУ «тролінг»
Воблери на сома при лові «троллінгом»

У сома не дуже хороше зір, тому при виборі приманок, потрібно обов’язково враховувати цей факт. Воблери на сома повинні мати такі можливості:

 
Стабільна і яскраво виражена гра на великій глибині.
Глибина занурення повинна відповідати глибині лову.
Більшість приманок мають додатковими функціями, такими, як створення акустичних шумів, що додатково може зацікавити сома.

На глибинах, від 4-х до 7-ми метрів, можуть бути використані такі моделі воблерів:

Salmo Perch P08SDR;
Halco Sorcerer 125;
Liberty Bite 130F.
Для лову на глибинах понад 7-ми метрів рекомендується застосовувати такі екземпляри:

Halco Poltergaist 80;
Bomber BD7F.
Як правило, кожен рибалка має особистий комплект воблерів, розрахований на різні глибини і мають різне забарвлення.

Про види сомів
https://top-shimano.com.ua/som-shho-to-za-ryba-taka/

Ловля сома тролінгом на воблер
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *