Ловля сома весною, наживка на нього. | Рибалка, риба і риболовля

Ловля сома весною, наживка на нього.


При підвищенні температури води до + 10ºС, сом починає виходити на полювання. Це може бути вже в квітні місяці, в залежності від погодних умов. Якщо весна рання, то також рано хижак починає активізуватися.

У цей період встигають прогріватися тільки верхні шари води, тому сом виходить на мілководді. Незважаючи на те, що це нічний розбійник, в цей період він може активно годуватися в день, а вночі він не стане реагувати на будь-які приманки.

Так як вода прогрівається невеликими ділянками, то на активне клювання сома розраховувати не слід. При цьому, він може певний проміжок часу клювати, але потім протягом декількох днів не подавати ніяких активних ознак.

Нерест сома починається при температурі води близько + 18ºС. Період нересту може тривати 2,5 тижні. Після цього періоду сом йде на відпочинок, після чого починає активно брати приманки.

У весняний період найкраще підійдуть такі наживки тваринного походження:

Виповзок. Як правило, при лові сома застосовуються великі гачки, на які насаджуються кілька виповзків таким чином, щоб вони змогли замаскувати гачок. На кожушка можна зловити сома, вагою до 3 кг не більше.
Живець. Дуже добре підходить для лову сома як дрібного, так і великого, в залежності від розміру живця. При чому, сом активно бере на живця, виловленого в цьому ж водоймі. Щоб зловити невеликого сома, підійдуть маленькі йоржики, окуньки, і т.д. Для лову більших примірників, вагою від 5 кг і більше, краще використовувати карася або плотву.
Жаба. Вона є щоденним представником, що входять в раціон харчування сома. Тому, така наживка, як жаба може принести рибалці важкого сома. Насаджують її на гачок за лапки або за нижню щелепу.
Горобець Як не дивно, але цей вид приманки, обсмажений на багатті може виявитися найкращою приманкою для сома. Спіймати горобця не складе особливих труднощів, якщо постаратися. Існує безліч подібних конструкцій пасток для лову птахів. Тому, піймавши кілька горобців, можна вирушати на сома.
Перлівниця. Цей двостулковий молюск водиться практично у всіх водоймах. На м’ясо цього представника підводного світу з задоволенням клює сом.
Саранча. Це ексклюзивний вид приманки, яку не так просто знайти. За нею йде відправлятися в південні регіони. Насаджують на гачок по кілька штук сарани. Вважається досить ефективною приманкою і багато рибалок намагаються дістати сарану.
Куряча печінка. Тельбухи з домашньої птиці так само можуть послужити відмінною наживкою при лові сома. До нутрощів птиці, особливо до печінки, сом абсолютно не байдужий, якщо зробити невелику процедуру підготовки. Підготовка наживки полягає в тому, що печінка залишають на деякий час на сонці, щоб від неї виходив своєрідний запах.
Шматки риби. Оскільки риба становить основу всього раціону сома, він відмінно ловиться на шматки риби або на деякі її частини, такі як голова або хвіст. Причому, на одних водоймах сом воліє голову, а на інших – хвіст. Як стверджують деякі рибалки, сом не байдужий до бичка в томаті. Тому, така наживка може виявитися найбільш результативною. Проблема лише в тому, як закріпити подібний шматок риби на гачку.

А що за риба сом, можете взнати тут
https://top-shimano.com.ua/som-shho-to-za-ryba-taka/
При лові сома велику роль грає експериментальний підхід, що дозволяє визначитися з найбільш привабливою наживкою. Дізнавшись таким чином переваги сома, можна зловити трофейного екземпляра.

Ловля сома весною, наживка на нього.
5 (100%) 5 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *