Як піймати судака на балансир | Рибалка, риба і риболовля

Ловля судака на балансир

Судака можна з успіхом ловити на балансир по льоду. Балансир здатний зацікавити цю рибу, якщо його правильно подати і змусити його ефективно працювати. Тому, риболовля не зводиться до того, що балансир просто опускається в лунку. Щоб зловити хижака, потрібно знати, як балансиром користуватися.

При цьому потрібно знати характер поведінки риби, а також визначитися з умовами лову. В даному випадку, будь-які дрібниці можуть зіграти або на руку рибалці, або проти нього.

Час лову

Вирушаючи на риболовлю, потрібно визначитися з умовами лову, щоб отримати позитивний результат. Судак полює на мальків риб, причому, в нічний час. У судака прекрасний зір, який може виявити дрібну рибу темної ночі на глибині. Тому від нього сховатися практично не можливо.

У зимовий період, коли всі процеси сильно уповільнюються, судак харчується, але дуже рідко. Тому, клюнути судак може в будь-який час, незалежно від того, день це чи ніч. Це означає, що він зголоднів і йому хочеться їсти. Упіймавши і проковтнувши якусь рибку, він може знову опуститися на дно і поступово перетравлювати їжу.

І все ж, велика частина судаків були спіймані або в ранкові, або у вечірні або нічні години. Це пов’язано з тим, що йому більше подобається полювати в нічний час або в сутінках. А ось в денний час зловити судака шансів на багато менше. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що ловити судака на балансир краще рано вранці або пізно ввечері.

Де ловити

Знайти судака, який полює під льодом не так просто. Потрібно бути готовим до того, що по льоду доведеться пройти не одну сотню метрів, пробуривши при цьому, не один десяток лунок. Але і це не гарантує піймання судака.

Сподіваючись на удачу, досить знайти хоча б одного судака, який приведе до цілої зграї і тоді успіх риболовлі забезпечений. Щоб це здійснилося, потрібно наробити багато лунок і спробувати щастя в кожній з них. При цьому зупинятися у кожної лунці більше, ніж на 5-10 хвилин не слід. Якщо за цей проміжок часу клювання нема, потрібно переходити до наступної лунки. Це доведеться робити до тих пір, поки не підуть клювання. При цьому слід пам’ятати, що зимовий день короткий і все потрібно робити швидко.

Шукати цю рибу слід в таких місцях:

  • На глибині.
  • У ямах.
  • На свалах.
  • На брівках.
  • У місцях повалених дерев, затоплених кущів.

Судак віддає перевагу глибоким місцям, ямам. Його також дуже часто можна зустріти на брівках. Його улюблені місця – це тверде або піщане дно, де є розсип каменів. Причому, такі місця він любить не тільки взимку, але і влітку.

Просто так, не займаючись вивченням характеру дна водойми, судака знайти дуже важко, а часом і неможливо. Тому, свердлити лунки слід тільки в перспективних точках, де вірогідність стоянки судака досить висока. Яка б глибина не була, судак завжди знаходиться на дні, і піднімається вище зовсім рідко. Цей характер необхідно враховувати при грі приманкою. Піднімати балансир вище пів метра від дна не має ніякого сенсу.

Як піймати судака та інші види риб, читайте на сайті.

Ловля судака на балансир
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *