Як піймати судака на фідер та жерлицю | Рибалка, риба і риболовля

Ловля судака на фідер та зимову жерлицю

Альтернативним варіантом донної снасті є фідер. Фідерне вудилище, в основному, комплектується трьома вершинками, що дозволяє використовувати вудилище в різних умовах риболовлі. При лові на течії використовується жорсткий кінчик, так як доведеться закидати грузило вагою від 80 до 100 г, а то і важче. Якщо лов судака здійснюється на відкритому місці, де немає особливих перешкод, то на снасть можна встановити ковзне грузило, а якщо на глибині є різні перешкоди, то вантаж кріпиться на окремому повідку. В основному, використовуються вузькі і довгі грузила.

Розмір котушки, який найкраще підходить для риболовлі, лежить в межах 3000-5000. Котушка повинна мати фрикційне гальмо, яке доведеться добре налаштувати.

Сталевий повідок одні рибалки застосовують, інші ні. Є категорія рибалок, які навіть на щуку не встановлюють таких повідків, вважаючи, що вони лякають рибу яка атакує.

При лові судака можна використовувати годівницю, в яку кладеться підгодовування для мирної риби. Вона привертає дрібні особини, а вони, в свою чергу, привертають хижака. Можна порекомендувати наступне підгодовування: панірувальні сухарі змішуються з подрібненою рибою. Можна використовувати магазинну кільку або мойву.

Саморобний міні фідер

Тривалість між закиданнями може досягати 20-25 хвилин. Після закидання спінінг встановлюється так, щоб живець зміг піднятися з дна і перебувати в товщі води.

Ловля судака на зимову жерлицю

Жерлиця застосовується при лові на льоду. Цією снастю можна ловити будь-яку хижу рибу, в тому числі судака. Причому, починати ловити судака слід відразу ж, як тільки з’явиться і зміцниться перший лід. Протягом 2-3 тижнів він може активно клювати, а при посиленні морозів активність його падає. Ловлять його там, де і влітку, так як судак воліє зимувати на постійних місцях стоянки і пори року ніяк не впливають на його місця полювання за дрібною рибою.

Жерлицю придумали тоді, коли почали ловити рибу таку, як окунь, щука і судак. Можна зробити таку снасть, як для зимової, так і для літньої риболовлі. Зустрічаються як прості конструкції, так і складні. Проста конструкція жерлиці складається з дерев’яного прутика, який встромляється в сніг біля лунки і клаптя яскравої матерії, що сигналізує про клювання. Просунута конструкція може складатися з:

  • Основи з котушкою тримачем.
  • Котушки з волосінню.
  • Яскравого прапорця, як сигналізатора клювань.

Конструкція така, що її потрібно встановити на лунку. Це робиться для того, щоб лунка не так швидко замерзала. Волосінь, з насадженим живцем опускається в воду. Прапорець встановлюється так, щоб при прокручуванні волосіні він не зміг випрямитися. Як правило, його підгинають і фіксують за допомогою ручки котушки. При першому ж обороті, ручка зміщується і звільняє гнучку основу прапорця. Він виправляється, сигналізуючи про клювання. Наявність яскравої тканини на вершині прапорця дозволяє побачити його на великій відстані.

Вхопивши живця, хижак намагається піти з ним в надійне місце. При цьому починає розмотуватися волосінь. Щоб судак не зміг завести снасть в корчі, з підсіканням не можна зволікати. Проводиться підсікання із зусиллям, щоб гачок зміг проткнути губу хижака.

Щоб збільшити шанси, слід встановлювати кілька жерлиць на деякій відстані одна від одної. При пійманні судака, область лову слід звузити, орієнтуючись на ту лунку, де відбулося клювання.

Перевага жерлиць в тому, що їх можна встановлювати на невизначений час, прикривши лунку відповідним матеріалом, щоб вона не замерзла.

Читайте про риболовлю на сайті
https://top-shimano.com.ua/

Ловля судака на фідер та зимову жерлицю
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *