Як піймати судака на спінінг | Рибалка, риба і риболовля

Ловля судака на спінінг


Судак – це хижа риба, яка веде придонний спосіб життя, зловити яку, не так і легко, але для досвідченого спінінгіста це не проблема, а ось для початківця – серйозне заняття, що закінчується часом нічим.

Особливих секретів при лові судака не існує, але є певні тонкощі. У даній статті можна знайти багато інформації з ловлі судака, і вона може бути корисною для будь-якого рибалки.

Вибір спінінга для джигової ловлі судака

Це вудилище має бути міцним і надійним, а також здатним закидати важкі приманки на далекі відстані. Для лову судака підійде вудилище швидкого або надшвидкого ладу з м’яким і чутливим кінчиком. Його потужність повинна бути достатньою для впіймання судака середніх розмірів. Судак бере приманку досить обережно, тому вага її не повинна перевищувати 40 грамів, хоча на швидкій течії такої ваги може виявитися не достатньо.

Зазвичай застосовується вудилище з тестом, який на 10% перевищує вагу приманок. Приманки, при цьому мають вагу, як правило, 30-35 грам. Це потрібно для того, щоб завжди був запас міцності.

Довжина вудилища залежить від умов лову:

  • При лові з берега коротке вудилище не підійде, а ось бланка, довжиною 2,4-3,0 метра цілком вистачить.
  • При ловлі з човна довгий спінінг буде незручний, тому використовуються вудилища, довжиною 1,8-2,4 м.
  • Якщо є сильна течія, то вибирається довгий спінінг, в зв’язку з тим, що течія зносить волосінь в бік і коротким спінінгом не вдасться зробити вдалу підсічку.

Котушка і волосінь
Котушка середніх розмірів з волосінню, діаметром 0,2-0,3 мм і довжиною 100-150 м, якраз підійде для такої риболовлі. Це можуть бути безінерційні котушки, розміру 2500-3500. Обов’язкова наявність заднього фрикціона, оскільки судак буде сильно опиратися.

Волосінь краще взяти плетену, так як вона менше розтягується, ніж монофільна. При наявності заростей або інших перешкод, плетена волосінь надійніша і при лові особин, вагою до 2 кг, досить шнура, діаметром 0,15 мм. У періоди високої активності судака, товщину волосіні можна збільшити до 0,2 мм.

Приманки для спінінга на судака

При джиговій ловлі судака застосовуються відповідні приманки з джиг-головками:

  • Віброхвости і твістери, що володіють високою привабливістю, для судака.
  • Кальмари і жаби з їстівної гуми. З’явилися не так давно, але ефективні при весняній риболовлі.
  • Вабики.
  • Спіннербейти з силіконовими рибками. Результативні при наявності заростей.

При цьому не варто забувати про класичні приманки, такі, як хиткі і обертові блешні. Їх перевага в тому, що вони надійні і не вимагають частої заміни, після ушкоджень, отриманих від зубів хижака. Для цих цілей підійдуть блешні, довжиною від 5-ти до 7-ми см і шириною від 1 до 2-х см. Їх застосовують при лові на глибині від 4 м. Блешні, що коливаються зручні тим, що їх без проблем можна закинути на далеку відстань.

Блешні, що обертаються не володіють такими характеристиками, тому їх застосовують при лові з човна. Глибина їх використання обмежується 2-3 м і ефективні вони при підвищеній активності судака, коли він атакує приманки, що проходять в верхніх шарах води.

Добре себе зарекомендували воблери, типу мінно або раттлин, як тонучі, так і нейтральні.

Оснащення спінінга

При лові судака користуються різними видами оснасток. По-перше, це класичне оснащення, що включає в себе джиг-приманку, прикріплену на кінці основної жилки. Як правило, в тих водоймах, де водиться судак, водиться і щука. Про це слід завжди пам’ятати і користуватися надійними поводками, які щука не в змозі перекусити.

По-друге, можливе застосування відвідного повідця. Таким оснащенням користуються багато рибалок. Суть полягає в тому, що на кінці волосіні або шнура кріпиться вантаж, вагою до 30 г, а трохи вище, на відстані 20 см, поводок з флюорокарбона, довжиною близько метра. До повідця кріпиться легка приманка, у вигляді твістера, віброхвоста і т.д.

По-третє, добре себе зарекомендувало оснащення дроп-шот. Його добре використовувати при лові з човна або високого берега, коли є відповідна глибина, але немає можливості підійти до цієї ділянки.

Все про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Ловля судака на спінінг
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *