Як піймати судака на поплавкову вудку | Рибалка, риба і риболовля

Ловля судака на живця поплавковою вудкою

Класичний спосіб

Для його реалізації буде потрібно довге (близько 4-6 м) і надійне вудилище. Можливе застосування і силіконових вудилищ. На вудці встановлюється безінерційна котушка з фрикційним гальмом. На шпулі цієї котушки має бути достатня кількість волосіні, товщиною від 0,25 до 0,3 мм. Це може бути або монофільна, або плетена волосінь, тим більше, що ловити судака доводиться і в корчах.

Поплавок

Конструкція і вага поплавка підбирається залежно від застосовуваного живця. Як правило, поплавок кріпиться не жорстко, що дає можливість живцеві переміщатися в товщі води. При цьому вага поплавка повинна бути такою, щоб вона не чинила опір судаку при клюванні, інакше він кине приманку.

Досвідчені рибалки застосовують два поплавця. Додатковий поплавок встановлюється трохи вище основного. Його застосування дозволяє контролювати поведінку судака під час клювання. Сталеві повідці, при лові судака, не застосовуються, оскільки він не в змозі перекусити волосінь. Але якщо є ймовірність того, що живця може схопити щука, тоді виходу немає, і поводок доведеться встановити, хоча це може злякати судака.

Живець насаджується як на фідерний, так і на подвійний гачок або ж на трійник. Величина гачка вибирається залежно від величини живця. Як правило, це гачки №4-№1, виходячи з європейських стандартів.

Вага грузила

Грузило підбирається виходячи з інтенсивності течії. Для не великих глибин (до 3 метрів) і повільної течії, досить грузила вагою близько 16 г, а на великих глибинах і при сильній течії вибирається грузило, вагою від 25 грамів. Насаджуючи живця, потрібно стежити за тим, щоб не були пошкоджені життєво важливі органи. Найголовніше, щоб він під водою довго зберігав рухливість.

Одинарний гачок потрібно кріпити по-різному. Ним можна зачепитися за одну або дві губи, а також в районі верхнього плавника. Що стосується двійника або трійника, то тут дещо складніше. Як правило, такі гачки кріпляться за спинний плавник або іншими способами, що не порушують життєдіяльність живця.

Як насадити живця

Детальніше про гачки для ловлі судака тут.

Поплавкова вудка досить зручна, якщо рибалка здійснюється в місцях, де є підводні перешкоди. Спінінг або інша снасть, тут будуть недоречними. Ловлять поплавковою вудкою, як з берега, так і з човна.

Клює судак по-різному, і на це можуть впливати, в першу чергу, природні фактори. Іноді він поводиться активно, а іноді пасивно, вивчаючи об’єкт. Схопивши живця, він обов’язково спробує піти з місця клювання і тут потрібно бути дуже уважним, інакше він сплутає всі «карти». У більшості випадків, потрапивши на гачок, він не чинить сильного опору, але іноді цей опір відчувається, і навіть дуже.

Як піймати судака та інші види риб читайте тут:
https://top-shimano.com.ua/

Ловля судака на живця поплавковою вудкою
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *