Ловимо судака на тюльку | Рибалка, риба і риболовля

Ловля судака взимку на тюльку

Деякі любителі зимової риболовлі практикують ловлю судака на тюльку. Подібна риболовля вважається результативною, популярною і досить азартною. Як наслідок, людина отримує моральне задоволення, тим більше, що вдається спіймати досить-таки важкий екземпляр.

Різні рибалки використовують тюльку по-різному: одні насаджують її на трійник балансира, а інші насаджують її на окремі гачки. Але для початку необхідно знати, де шукати судака взимку.

Де шукати судака взимку?

Щука вважається засадним мисливцем, який знаходиться на ділянках, де є зарості водної рослинності або інші підводні завали, як природного, так і штучного походження. Тут вона ховається і чекає свою потенційну жертву. Що стосується судака, то він може мігрувати по водоймі в пошуках дрібної риби. Як правило, такий маршрут судакової зграї має замкнуту форму, що проходить по цікавих місцях водойми.

На траєкторії його переміщення зустрічаються такі місця:

  • Ями і підвищення (складний рельєф).
  • Коріння.
  • Бровки.
  • Донні камені і інші об’єкти.

Тактика ловлі судака взимку

Щоб визначитися з тактикою ловлі судака взимку необхідно знати його маршрут руху. Як правило, досвідчені рибалки, тим більше на знайомому водоймищі, встигли вивчити його маршрут руху. При цьому, одні рибалки починають активно шукати його місце стоянки, а інші бурять лунки безпосередньо на його маршруті руху і чекають, поки судак підійде на своє улюблене місце.

Природно, що більший улов дістається активним рибалкам, а тим, що знаходяться в постійному очікуванні, доводиться лише милуватися природою. Хоча, буває і навпаки, так як важко зрозуміти поведінку риби в кожен конкретний день.

Як правило, риба непередбачувана і судак не є винятком: він може просто зачаїтися де-небудь на глибині і не реагувати ні на які приманки. Тому, спосіб лову судака залежить від самого рибалки: який він вибере, такий і буде відпрацьовуватися.

Як насадити тюльку на гачок

Щоб зловити судака на тюльку, необхідно знати, як правильно насадити цю мертву рибку.

Деякі, не вельми досвідчені рибалки, намагаються відібрати і насадити рибку велику і жирнішу, сподіваючись на те, що саме вона приверне хижака. Як показує практика, рибка, довжиною більше 5-ти сантиметрів не заковтується хижаком повністю. Тому, відзначаються холості клювання, в результаті чого судак просто відкушує частину рибки, не захоплюючи гачка.

При ловлі в стоячій воді, тюльку бажано насаджувати за хвіст, так як судак заковтує свою здобич з голови. Зробивши ефективну підсічку, гачок легко проб’є пащу хижака. Тут головне – це встигнути вчасно з підсічкою.

При лові на течії, рибка насаджується впоперек тіла. У такому положенні мертва рибка буде більше нагадувати живу рибку, рухаючись в товщі води під дією течії.

Все про та для рибалки на нашому сайті.

Ловля судака взимку на тюльку
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *