Як піймати товстолоба з дна | Рибалка, риба і риболовля

Ловля товстолоба з дна

Де знаходиться товстолоб можна дізнатися, якщо уважно вивчити акваторію водойми. Якщо риба знаходиться ближче до поверхні, то це можна легко помітити. Якщо товстолоб знаходиться в товщі води або ближче до дна, то поверхня водойми буде спокійною і лише зрідка можуть з’являтися невеликі сплески, які свідчать про те, що риба активна.

Як правило, досвідчені любителі рибної ловлі легко справляються з цим завданням. Той або інший випадок вимагає застосування різних снастей: для лову з поверхні можна застосувати звичайну поплавкову вудку, а для лову з дна – донну снасть або фідер. Але і це не головне. Головне – це зробити так, щоб в улові був присутній тільки товстолоб, так як в водоймі водиться і інша риба.

На що ловити товстолоба з дна

На сьогоднішній день існує два ефективних способи «полювання» на товстолоба, якщо він знаходиться ближче до дна. Щоб зрозуміти весь принцип його лову, слід зупинитися на тому, чим харчується товстолоб в природі. Ця риба харчується дрібними частинками, які називаються планктоном. Частинки настільки маленькі, що нагадують хмару каламуті.

Виходячи з цієї особливості, слід орієнтуватися на утворення хмари живильного середовища, в якій вільно плавають гачки. Обидва способи схожі один з одним, так як перший спосіб передбачає застосування магазинного фітопланктону, а другий спосіб розрахований на застосування спеціальних каш власного приготування.

При ловлі товстолоба завжди потрібно пам’ятати, що створювання хмари каламуті в районі розташування гачків є основою результативної риболовлі. При цьому гачки повинні перебувати на невеликому віддаленні від дна і бути добре замаскованими цією хмарою. Щоб гачки перебували не на дні, а в товщі води, на них слід насадити пінопластові кульки. Кульки насаджуються таким чином, щоб жало обов’язково визирало з пінопласту, інакше можливі холості клювання.

З огляду на той факт, що у товстолоба велика паща, гачки краще вибирати великого розміру. Відмінно підійдуть гачки фірми «Owner» від №1 до №3. Вони повинні бути як гострими. При цьому, слід постійно стежити за їх гостротою, інакше можливі холості клювання.

Ловля товстолоба на фітопланктон

Використання технопланктону передбачає застосування спеціального оснащення, яке можна придбати в магазинах для рибалок. Якщо такої можливості немає, то подібне оснащення слід виготовити самому, тим більшеЮ що нічого складного в цьому немає.

Технопланктон продається у вигляді циліндричних пресованих діжок, в центрі яких є отвір для кріплення. Оснащення для кріплення технопланктону складається з дроту (стержня), на одному з кінців якого знаходиться стопор, що дозволяє утримувати його на стрижні. З боків стержня розташовані дуги, до яких кріпляться повідці з гачками, довжиною від 5 до 12 см. Найоптимальніший варіант – це кріплення двох повідків, хоча можна і більше.

Купувати слід тільки якісний технопланктон, час розсмоктування якого у воді не перевищує однієї години. Якщо він розкисає довше, то навряд чи можна отримати поживну хмару каламуті у воді, здатну зацікавити рибу. А це означає, що риболовля не відбудеться через те, що клювань не буде.

Щоб «полювання» на товстолоба увінчалася успіхом, не слід економити на технопланктоні.

Якщо протягом години покльовок не буде, потрібно витягнути снасть з води і встановити нову діжку технопланктону. При цьому потрібно завжди бути готовим до того, що товстолоб може відмовитися від їжі в силу деяких причин і клювань не буде в протягом 2 або 3 днів. В даному випадку слід набратися терпіння і почекати, коли товстолоб серйозно зголодніє. Як наслідок, можна зловити кілька трофейних екземплярів. Після подібного голодування клювання можуть йти одне за одним.

Все про рибу та риболовлю тут.

Ловля товстолоба з дна
5 (100%) 4 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *